Македонія підібрала варіанти для перейменування країни

Поділитися
Македонія підібрала варіанти для перейменування країни Македонія намагається владнати суперечку з Грецією через свою назву.
Балканській країні потрібна нова назва, щоб уладнати суперечку з Грецією на шляху інтеграції з ЄС.

3 і її південний сусід Греція домовилися почати переговори цього року для того, щоб вирішити суперечку через назву колишньої югославської республіки, яка заважає їй приєднатися до НАТО і Євросоюзу.

Афіни, як і всі члени обох організацій, мають право вето в питаннях розширення. Грецькій стороні не подобається назва "Македонія", оскільки її, які і деякі статті конституції сусідньої країни, можна використати для територіальних претензій на північний регіон Греції з такою ж назвою, пише Reuters.

Македонія сподівається вирішити цю проблему до зустрічі з ЄС, яка відбудеться в червні, і саміту НАТО в липні. Для цього вона пропонує додати географічне "уточнення", щоб наголосити на різниці між назвами.

"Серед пропозицій назви: Республіка Північної Македонії, Республіка Верхньої Македонії, Республіка Вардар Македонії і Республіка Македонія (Скоп'є)", - сказав прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв.

На питання, чи задовольнить хоч якийсь з цих варіантів Грецію, він відповів: "Так. У них є бажані і не дуже варіанти". Заєв додав, що питанням лишається, чи існує "реальна потреба" змінювати конституцію Македонію, про що Афіни просять останніми місяцями.

Раніше у ЄС розповіли, коли чекати вирішення спору між Грецією і Македонією. Це станеться до кінця головування Болгарії в Раді ЄС у липні, заявив Європейський комісар з питань розширення Йоханнес Хан.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв раніше заявляв про референдум з приводу зміни назви країни. Таким чином, Македонія намагається вирішити багаторічну суперечку з Грецією і відкрити собі шлях до євроінтеграції.

Нещодавно Македонія ратифікувала підписаний із Болгарією договір "про добросусідство, дружбу та співпрацю", що були ключовими умовами Євросоюзу для прийняття нових членів. Зокрема, сторони погодились відмовитись від територіальних претензій та заново переглянути спільну історію.

Як повідомлялося, Європейська комісія підготувала нову стратегію, відповідно до якої 2025 рік стане крайнім терміном для нової хвилі розширення, однак це стане можливим лише після врегулювання локальних суперечок на Західних Балканах. У ЄС зазначили, що "не будуть імпортувати двосторонні диспути".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі