Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про намір провести позачергові парламентські вибори. Про це він повідомив у своєму Twitter.
"Давайте узаконимо єдину установу, яку не було узаконено за останні п'ять років. За допомогою голосування ми покажемо, хто користується підтримкою народу", - сказав він у відеозверненні.
Мадуро не назвав дату, коли, на його думку, могли б відбутися вибори. Нинішні повноваження парламенту, який контролюється венесуельської опозицією, закінчуються в кінці 2020 року.
Тимчасовий президент Хуан Гуайдо відкинув пропозицію про позачергові вибори і знову заявив про необхідність покінчити з "протизаконним правлінням" Мадуро. Гуайдо нагадав, що опозиція не брала участь в "фарсі" президентських виборів 2018 року, і додав, що "новий фарс тільки загострить кризу в Венесуелі".
В результаті виборів у травні 2018 року, які викликали критику в міжнародному співтоваристві, Мадуро був обраний на другий термін. Він вступив на посаду в січні 2019 року. Незабаром після цього глава парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели. На цьому посту його визнали США, більшість країн Євросоюзу і Латинської Америки. На стороні Ніколаса Мадуро такі країни, як Росія і Китай. Спроби Гуайдо змістити Мадуро з посади поки результату не принесли.
Президент Дональд Трамп і низка його помічників не виключають можливості військових дій у постраждалій від економічної кризи південноамериканській країні, неодноразово заявляючи, що "розглядаються всі варіанти". Разом з тим Вашингтон дав ясно зрозуміти, що вважає за краще продовжувати чинити економічний і дипломатичний тиск на Мадуро. Багато експертів вважають, що використання військової сили США у Венесуелі малоймовірним.
Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".