Алєксандр Лукашенко заявив про те, що "розжене" Координаційну рада опозиції Білорусі, яка була створенв прихильниками його суперниці на виборах президента Світлани Тіхановської з метою переходу влади в країні.
"Створена так звана "чорна сотня" для приймання, передачі влади. Так званий штаб опозиції. Що дивно, там уже вишикувалися в черги та ділять портфелі. Я хочу сказати: шановні чорносотенці, в країні немає такої кількості портфелів, скільки вас стоїть в черзі. Мітли та лопати у нас є. Ми забезпечимо", - заявив Лукашенко на засіданні Ради безпеки за участю по відеозв'язку керівників регіонів, передає підконтрольне Лукашенко державне агентство "БелТА".
"Хочу повторно нагадати: створення альтернативних, паралельних і інших органів, тих же "сотень" з метою захоплення влади карається законом", - сказав Лукашенко.
Він також звинуватив країни Заходу в фінансуванні вуличних протестів в Білорусі.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них уже вшосте.
14 серпня ЦВК оголосила Лукашенка переможцем. Згідно з офіційними даними, він отримав 80%, а Світлана Тіхановскька - 10% голосів виборців.
Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Алєксандра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».
Після цього по всій Білорусі відновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.
Тисячі людей були затримані та побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.