Люди, які перехворіли COVID-19 можуть бути захищені від повторного інфікування протягом шести місяців — FT

Поділитися
Люди, які перехворіли COVID-19 можуть бути захищені від повторного інфікування протягом шести місяців — FT © depositphotos / dusanpetkovic
Однак люди з антитілами все ще можуть передавати вірус іншим.

Згідно з новим дослідженням, люди, які вже перехворіли коронавірусом захищені від повторного інфікування щонайменше протягом шести місяців, пише Financial Times.

Дослідження Biobank, в якому взяли участь понад 20 тисяч учасників, показало, що антитіла у 99% людей, які раніше були інфіковані SARS-COV-2 зберігаються протягом трьох місяців, а у 88% - протягом шести місяців.

"Ми маємо докази того, що антитіла в людей, які перенесли коронавірус зберігаються щонайменше півроку", - сказав професор медицини та епідеміології з Оксфордського університету та головний автор дослідження Рорі Коллінз.

Показник у 88% може бути «заниженим», оскільки під час дослідження вчені шукали лише конкретні види антитіл, не враховуючи інші механізми імунної системи організму та клітинну пам’ять, які теж могли б забезпечити імунний захист.

Професор Коллінз заявив, що висновки цього дослідження можуть стати підтримкою рішення британського уряду щодо відтермінування введення другої дози вакцини населенню, оскільки високий рівень антитіл надає значний і тривалий захист.

Дослідження виявило, що частка людей, які раніше були інфіковані Sars-Cov-2, зросла з 6,6% у червні до 8,8% у листопаді.

"Незважаючи на те, що результати дослідження дають певні обіцянки, зараз не час для самовдоволення. Ми знаємо, що люди з антитілами все ще можуть передавати вірус іншим", - застерігає британський міністр охорони здоров'я Джеймс Бетелл.

Дослідження також врахувало частку населення, яке вже перенесло вірус, і виявило значні відмінності між різними віковими та етнічними групами людей. У той час як у 13,5% людей у ​​віці до 30 років було виявлено досить високий рівень антитіл, цей показник у осіб старше 70 років становить лише 6,7%.

Кількість людей, які були інфіковані коронавірусом раніше була значно вищою в Лондоні - 12,4%, ніж в інших регіонах Великої Британії, включаючи Південно-Західну Англію - 5,8%, та Шотландію - 5,5%.

На підставі бесіди з тими, хто раніше був інфікований, дослідники виявили, що чверть учасників перенесла коронавірус безсимптомно, а 40% не мали жодних «класичних» симптомів COVID-19, таких як постійний сухий кашель, лихоманка, втрата смаку або запаху.

Дослідження Biobank узгоджується з іншим дослідженням, проведеним Public Health England, яке показало, що імунний захист тривав щонайменше п’ять місяців, а також те, що люди, які вже перехворіли коронавірусом мали значно нижчий ризик інфікуватися повторно.

Однак це суперечить висновкам найбільшого дослідження у Великій Британії, проведеного Імперським коледжем у Лондоні, яке показало, що частка людей у ​​Британії з антитілами, які захищають від COVID-19, влітку зменшилася. Але причина може полягати у різній методології проведення досліджень, резюмує видання.

Раніше в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. В Україні, за прогнозами МОЗ, вакцинація може розпочатися у лютому.

Чи варто країнам «Східного партнерства» розраховувати на максимальну підтримку ЄС у боротьбі з пандемією коронавірусу, читайте у статті Василя Зорі «Лакмусовий папірець щеплень» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі