Лідери США, Японії та Філіппін посилюють співпрацю для протистояння амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні

Поділитися
Лідери США, Японії та Філіппін посилюють співпрацю для протистояння амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні © EPA/ by Al Drago / POOL
Байден, Кішіда та Маркос провели тристоронній саміт.

Лідери США, Японії та Філіппін домовилися про поглиблення оборонної та економічної співпраці, спрямованої на протистояння амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє Kyodo.

Президент США Джо Байден, прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда й президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший висловили "серйозну стурбованість" "небезпечними й агресивними" діями Китаю в Південно-Китайському морі у спільній заяві, оприлюдненій після першого в історії саміту між лідерами цих трьох країн, що відбувся у Вашингтоні.

Основні ініціативи, узгоджені в Білому домі, включають підтримку зусиль Філіппін з модернізації оборони та план проведення спільних навчань військово-морських сил навколо Японії в 2025 році.

Вашингтон і Токіо також надаватимуть подальшу допомогу береговій охороні Філіппін у зміцненні її потенціалу, оголосивши про започаткування тристороннього морського діалогу з метою поліпшення координації.

В межах заходів з посилення оперативної сумісності корабель Берегової охорони США прийме на своєму борту членів японської та філіппінської берегової охорони під час патрулювання цього року.

Окрім сприяння проведенню навчань і спільних військово-морських тренувань, сторони домовились про тристоронні навчання з ліквідації наслідків катастроф за участю їхніх флотів.

На початку переговорів Байден запевнив, що оборонні зобов'язання США перед Японією та Філіппінами є "залізними".

“Протистояння складним викликам нашого часу вимагає узгоджених зусиль з боку кожного", - сказав Маркос.

“Багаторівнева співпраця між союзниками й країнами-однодумцями має важливе значення, якщо ми хочемо підтримувати та зміцнювати вільний і відкритий міжнародний порядок, заснований на верховенстві права", - заявив Кішіда.

У той час, коли Філіппіни перебувають під посиленим тиском з боку Китаю в спірних водах, Байден повторив, що будь-який напад на філіппінські літаки, судна або збройні сили в Південно-Китайському морі буде відповідати давньому оборонному договору двох країн, який зобов'язує сторони надавати допомогу одна одній у разі нападу.

Ця тристороння зустріч відбулася в той час, коли США і Японія прагнуть збільшити кількість спільних оборонних навчань з Австралією, Великою Британією й Філіппінами.

Адміністрація Маркоса намагається боротися з активністю Китаю в спірних районах Південно-Китайського моря, водночас остерігаючись можливості бути втягнутою в геополітичне суперництво між Вашингтоном і Пекіном.

На додаток до посилення співпраці щодо безпеки на морі, лідери розширили сферу дії тристоронньої угоди, включивши до неї економічні проекти на Філіппінах, пов'язані з інфраструктурою, ланцюгами постачання та енергетикою.

Крім цього, США та Японія також підтримуватимуть доступ Філіппін до передових технологій, зокрема, пов'язаних з напівпровідниками і бездротовими системами зв'язку, а також перехід до більш чистої енергетики.

Тристоронній саміт відбувся наступного дня після того, як Байден прийняв Кішіду на офіційній зустрічі в Білому домі, під час якої обидва лідери висловили рішучість поглиблювати зв'язки з країнами-однодумцями для забезпечення миру і стабільності в регіоні та за його межами. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі