Байден проведе тристоронній саміт з лідерами Японії та Філіппін

Поділитися
Це буде перший тристоронній саміт Вашингтона, Токіо та Маніли. 

Президент США Джо Байден прийме прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіду і президента Філіппін Фердинанда Маркоса-молодшого на тристоронньому саміті у Вашингтоні 11 квітня. Про це повідомляє Kyodo.

Перший тристоронній саміт лідерів США, Японії та Філіппін відбудеться на тлі посилення співпраці у сфері оборони через агресивні дії Китаю в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях, а також навколо Тайваню.

Щоб підготуватися до саміту лідерів, три країни проведуть у четвер, 21 березня, у Токіо зустріч високопоставлених дипломатів. Державний секретар США Ентоні Блінкен також планує провести робочу вечерю з Маркосом у Манілі у вівторок, 26 березня.

Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що три лідери "просуватимуть тристороннє партнерство, побудоване на глибоких історичних зв'язках дружби, міцних економічних відносинах та рішучій відданості спільним демократичним цінностям і спільному баченню вільного й відкритого Індо-Тихоокеанського регіону".

Зазначивши, що саміт надасть Байдену можливість закріпити альянси США з Японією і Філіппінами, Жан-П'єр сказала, що питання, які будуть обговорюватися, включатимуть безпеку в регіоні і за його межами, нові технології, ланцюги поставок та співробітництво у боротьбі з зміною клімату.

Байден також проведе окремі зустрічі з лідерами Японії та Філіппін.

Прес-секретар уряду Японії повідомив, що Токіо й надалі зміцнюватиме тристороннє партнерство зі Сполученими Штатами та Філіппінами заради "міжнародного порядку, заснованого на верховенстві права".

Серед інших союзників і країн-однодумців адміністрація Байдена вважає поглиблення зв'язків з Філіппінами, розташованими поблизу Тайваню і стратегічно важливих морських шляхів, критично важливим для підтримання миру і стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні. США вважають союз із Філіппінами важливим для посилення стримування Китаю на тлі ситуації з Тайванем.

Адміністрація Маркоса остерігається бути втягнутою в геополітичне суперництво між Сполученими Штатами і Пекіном, але продовжує дотримуватися іншого підходу, на відміну від колишнього лідера Філіппін Родріго Дутерте, який неодноразово погрожував розірвати багаторічний безпековий альянс Маніли з Вашингтоном і шукав тісніших зв'язків з Китаєм і Росією.

І Японія, і Філіппіни зіштовхнулися з викликами безпеці через територіальні претензії Китаю в прилеглих водах.

У червні минулого року США, Японія та Філіппіни провели першу тристоронню зустріч своїх головних радників з питань безпеки. Приблизно за місяць до цієї зустрічі Байден домовився з Маркосом у Білому домі про встановлення "тристоронніх режимів співпраці" з Японією. Тоді ж обидва президенти домовилися про нові двосторонні оборонні принципи, спрямовані на поліпшення оперативної сумісності сухопутних, морських, повітряних і кіберсил країн.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі