Лідер венесуельської опозиції Гуайдо відмовився від переговорів з Мадуро

Поділитися
Лідер венесуельської опозиції Гуайдо відмовився від переговорів з Мадуро Гуайдо заявив, що він не збирається вести "брехливий діалог" з Мадуро © Хуан Гуайдо/Twitter
Раніше чинний президент Венесуели пропонував опозиціонеру зустріч і переговори.

Екс-спікер опозиційної Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо, який раніше оголосив себе "тимчасовим президентом" країни на тлі масових антимадуріанських протестів, запевнив громадськість, що не має наміру йти на діалог з чинним головою держави Ніколасом Мадуро, повідомляють місцеві ЗМІ, передає "Корреспондент".

Гуйадо у п'ятницю, 25 січня, на виступі перед своїми прихильниками заявив, що "не розташований до брехливого діалогу з урядом Мадуро".

"Я хотів вирішення конфлікту, але режим вирішив насміхатися таким чином. Я хочу ясно дати зрозуміти режиму і світу – ніхто не піде на фальшивий діалог", – заявив Гуайдо.

Слова Гуйадо пов'язані з тим, що раніше чинний президент Венесуели Ніколас Мадуро запропонував лідеру опозиціонерів зустріч і переговори. Мадуро заявляв, що готовий прийти "коли завгодно і куди завгодно", зазначивши, що готовий зустрітися на умовах Гуайдо.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу.

На підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Детальніше про кризу у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі