Як повідомляє Reuters, нобелівський лауреат миру і цивільний лідер М'янми Су Чжі сказала це під час свого першого звернення до народу з 25 серпня, коли військові почали атакувати мусульманську меншину рохінджа. Близько 421 тисячі представників народу були змушені тікати в сусідній Бангладеш.
Західні дипломати привітали тон заяви Су Чжі. Однак, деякі з них сумніваються, що цього достатньо, щоб впоратися з міжнародною критикою.
Під час засідання Генеральної асамблеї Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав М'янму припинити віськову операцію і дозволити гуманітарний доступ.
"Я беру до уваги сьогоднішнє звернення державного радника Аун Сан Су Чжі і висловленого наміру імплементувати рекомендації консультативного комітету в штаті Ракхін, який очолював Кофі Аннан, у найкоротші терміни. Але я хочу повторити знову, влада у М'янмі повинна зупинити військові операції, відкрити гаманітарний доступ і визнати право біженців повернутися додому гідно і безпечно", - сказав Гутерріш.
Правозахисна організація Amnesty International назвала свало Су Чжі як "не більше, ніж суміш з неправди і звинувачень жертв". На думку організації, уряд М'янми лише "ховає голову в пісок", ігноруючи роль армії у порушеннях.
Раніше видання The Guardian повідомляло, що лідер М'янми Су Чжі назвала новини про переслідування рохінджа "вигадками терористів". За її словами, всі повідомлення про вбивства представників мусульманської меншини в М'янмі - це "фейк".
У свою чергу, видання Washington post писало, що фактичний лідер М'янми нічого не робить для зупинки переслідування народу рохінджа. Правозахисники кажуть, що нобелівський лауреат Су Чжі навіть покриває звірства військових над мусульманською меншиною. Раніше повідомлялося, що генсек ООН закликав владу М'янми припинити насильство над народом рохінджа. Він закликав уряд надати мусульманам в штаті Ракхайн громадянство чи інший правовий статус для нормального життя.