"Кремлівський список" Мінфіну США, в якому перераховані 210 наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників і бізнесменів, був змінений перед передачею в американський Конгрес, заявив шведський економіст і співавтор рекомендацій для документа Андерс Ослунд у своїй статті для Atlantic Council.
Він зазначає, що очікуваний список, названий "кремлівським", повинні були представити опівночі 29 січня. Мета цієї доповіді полягала в тому, щоб виявити осіб, які створили свої статки за допомогою незаконних контактів з Кремлем. Різні урядові органи США виконували сумлінну роботу у створенні цього списку, підкреслює Ослунд.
"В останній момент якийсь високопоставлений чиновник - ніхто не знає, хто він - відкинув роботу експертів і замість цього вписав в доповідь імена вищих посадових осіб з адміністрації президента і уряду Росії плюс 96 російських мільярдерів зі списку Forbes", - пише економіст.
Таким чином, підкреслює Ослунд, цей чиновник висміяв урядових експертів, які готували "кремлівський звіт", а секретар казначейства, підписавши новий список, взяв на себе за це відповідальність.
На думку експерта, оголошення такого списку може мати наступний ефект - закріплення всієї російської еліти з Путіним, в той час як автори доповіді прагнули розділити російську еліту і дати можливість чесними бізнесменам спокійно жити на Заході.
Як повідомлялося, 30 січня Міністерство фінансів США опублікувало "кремлівську доповідь". У списку опинилися 210 осіб – 114 чиновників і парламентарів та 96 "олігархів" - "наближених" до президента Росії Володимира Путіна.
Президент РФ Володимир Путін назвав публікацію доповіді "недружнім актом" і заявив, що за кожним з тих, хто потрапив у цей перелік, стоять звичайні росіяни. Таким чином, на його думку, у список внесли все населення країни. У Раді Федерації РФ публікацію "кремлівської доповіді" прирівняли до розриву дипвідносин.
Президент Петро Порошенко висловив подяку США за новий список представників російської влади і наближених до неї олігархів. Крім того, голова України також розраховує на відповідні рішення з боку європейських партнерів.
Про можливі наслідки "кремлівської доповіді" читайте в матеріалі "Дзеркало тижня. Україна" "Кремлівська доповідь": чого очікувати оточенню Путіна?".