Кремль брехнею спробує заплутати пошуки винних у знищенні "Боїнга 777" - NYT

Поділитися
Кремль брехнею спробує заплутати пошуки винних у знищенні Кремль і далі буде брехати щодо "Боїнга", щоб уникнути відповідальності. Ілюстрація © youtube.com/Радио Свобода
Російська сторона продовжить ховати за пропагандою докази своєї причетності до знищення авіалайнера.

Після вичерпного 15-місячного розслідування Рада безпеки Нідерландів підтвердила у вівторок те, про що вже давно говорили і знали: авіалайнер "Боїнг 777" компанії Malaysia Airlines був збитий у небі над Східною Україною ракетою, випущеною з системи "Бук" російського виробництва.

Навіть Росії довелося визнати факт, що літак впав через ракету з системи "Бук". хоча впродовж 15 місяців Москва намагалася вигадати безліч безглуздих версій причин авіакатастрофи, намагаючись перекласти вину за смерть 298 людей на Україну.

Про це в редакційній статті пише New York Times. Врешті їй не вдалося заплутати розслідування. Тепер, після провалу, Росія намагається запевнити світ, що та доленосна ракета була українською. Нібито таких старих моделей на озброєнні в РФ немає. Та і запустили її нібито з території, підконтрольній уряду України.

В цей же час, міжнародна слідча група на чолі з Радою безпеки Нідерландів не оголошувала звинувачення. Це справа нідерландських прокурорів. Однак їхній звіт співзвучний з тим, про що говорять США і Україна, а також з висновками незалежної групи Bellingcat, яка проводить дослідження на основі інформації у відкритому доступі. Всі ці сторони говорять, що ракета була випущена з території, підконтрольної проросійським терористам в Донбасі.

В цей же час, виробник систем "Бук" компанія "Алмаз-Антей" заявляє, що шрапнель від ракет, які стоять на озброєнні РФ, мала б форму метелика. І нідерландські слідчі нібито не знайшли такої серед уламків "Боїнга 777". Однак насправді Рада безпеки Нідерландів якраз підтвердила, що саме таку шрапнель і знайшла в тілах загиблих членів екіпажу.

Але це факт, на який Росія не збирається звертати увагу. Російське телебачення транслює лише кремлівську дезінформацію щодо того, що відбувається в Україні і Сирії. І ця пропаганда діє на росіян.

Створення альтернативної реальності стоїть за великою популярністю президента Володимира Путіна серед росіян. Тому йому не вигідно визнавати вину за збиття "Боїнга 777".

В цей же час, Україні доводиться наводити серйозні пояснення нідерландським слідчим з приводу того, чому Київ не закрив повітряний простір над зоною конфлікту, враховуючи, що українські військові літаки в Донбасі збивали неодноразово перед авіакатастрофою малайзійського лайнера.

Попри безсоромну і зухвалу брехню Росії, варто похвалити нідерландських слідчих, які довели розслідування до кінця. Тепер кримінальне розслідування повинне бути не менш чітким і незалежним, не зважаючи на те, як сильно Кремль буде намагатися його заплутати.

Видання Der Spiegel писало, що пропаганда Кремля активно перекручує звіт Нідерландів про "Боїнг 777". Видання "Известия" абсолютно проігнорувало нідерландську прес-конференцію, зате детально описала заяву "Алмаз-Антея" у статті під заголовком "Алмаз-Антей розкрив таємницю загибелі малайзійського Боїнга".

В цей же час, Малайзія має намір добитися створення міжнародного суду по збитому над Донбасом "Боїнгу".

Нагадаємо, 13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ЗРК "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.

Однак після оприлюднення доповіді голова Радбезу Нідерландів заявив, що "Боїнг" збили з території, підконтрольній бойовикам. "Межі території були досить нестійкими, але це була область, контрольована проросійськими бойовиками", - сказав він.

Радбез Нідерландів дійшов висновку, що в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над територією конфлікту в східній частині країни в якості запобіжного предосторожності.

У той же час українська сторона зазначає, що на момент аварії MH17 Україною були дотримані всі рекомендації стосовно безпеки польотів, оскільки управління повітряним простором узгоджується з європейською системою і відбувається відповідно до вимог ICAO.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі