Про це на сторінках Der Spiegel пише кореспондент Крістіан Неєф. Він нагадує про слова прес-секретаря президента Росії, який пообіцяв прокоментувати висновки нідерландців після того, як з ними ознайомиться. Однак згодом він заявив, що документ нібито підтверджує вину України, яка "повинна була перекрити повітряний простір для цивільних літаків" і тепер "не зможе від цього відмитися".
Але головною тезою звіту було саме те, що "Боїнг 777" був знищений ракетою 9М314М з комплексу "Бук" і такі ракети є лише у Росії. В Москві знали про це, оскільки отримали висновки за два дні до їхньої офіційної публікації. Тому російські пропагандисти добре підготувалися, організувавши прес-конференцію виробника "Буків" компанії "Алмаз-Антея" з її власними "висновками". Виробник запевняв, що якщо "Боїнг 777" і збили, то лише за допомогою ракети 9М38, якої на озброєнні в Росії немає з 2011 року, проте є в України. І нібито це повинно підтвердити вину Києва. Однак будь-яких доказів своїх висновків "Алмаз-Антей" не надав.
Оглядач підкреслює, що виступ виробника систем "Бук" був потрібен перед усім для "внутрішнього споживача". Російські ЗМІ зосередилися на заявах російської компанії і зовсім не звертали увагу на висновки Нідерландів. А якщо і згадували про звіт, то в принизливому тоні.
Видання "Известия" абсолютно проігнорувало нідерландську прес-конференцію, зате детально описала заяву "Алмаз-Антея" у статті під заголовком "Алмаз-Антей розкрив таємницю загибелі малайзійського Боїнга". Лише вкінці матеріалу був невеликий коментар, в якому згадувалося про розслідування Нідерландів, але без згадок про висновки слідчих країни. Натомість російська газета написала про те, що нідерландці нібито намагаються викривити правду.
В такому ж тоні про розслідування написала газета "Комсомольская правда". Вона цитує "заслуженого льотчика" СРСР, який запевняє: "Нідерландці вирощують хороші квітки, а авіаційна складова дуже опосередкована, навіть не було кому розшифрувати бортовий самописець". Інший "експерт" заявив газеті, що Нідерланди "навмисне фабрикують докази, щоб вигородити винних". Та і взагалі, "розслідування, проведене іноземцями, не може бути чесним".
В цей же час, Малайзія має намір добитися створення міжнародного суду по збитому над Донбасом "Боїнгу".
Нагадаємо, 13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ЗРК "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.
Однак після оприлюднення доповіді голова Радбезу Нідерландів заявив, що "Боїнг" збили з території, підконтрольній бойовикам. "Межі території були досить нестійкими, але це була область, контрольована проросійськими бойовиками", - сказав він.
Радбез Нідерландів дійшов висновку, що в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над територією конфлікту в східній частині країни в якості запобіжного предосторожності.
У той же час українська сторона зазначає, що на момент аварії MH17 Україною були дотримані всі рекомендації стосовно безпеки польотів, оскільки управління повітряним простором узгоджується з європейською системою і відбувається відповідно до вимог ICAO.