Координаційна рада намагається налагодити діалог з адміністрацією Лукашенка. Поки що безуспішно

Відео
Поділитися
Координаційна рада намагається налагодити діалог з адміністрацією Лукашенка. Поки що безуспішно Координацйна рада розповіла про свої плани
У Координаційній раді заявили, що не потребують іноземних посередників у переговорах з режимом Лукашенка.

Координаційна рада з трансферу влади, сформований білоруським опозиціонерами, намагається встановити контакт з адміністрацією Олександра Лукашенка для подолання політичної кризи. Але поки що безуспішно.

«Рада ставить собі за мету подолання політичної кризи в Республіці Білорусь та забезпечення згоди в суспільстві на підставі Конституції. Координаційна рада не ставить собі за мету зміну конституційного ладу і зовнішньополітичного курсу Білорусі», - заявила член Ради Марія Колесникова на брифінгу в Мінську в середу, 19 серпня.

Про спроби діалогу з адміністрацією Лукашенка розповів Павло Латушко - кадровий дипломат, якого напередодні звільнили з посади директора Купалівського театру за підтримку протестів.

«Сьогодні була спроба встановити контакт з адміністрацією президента. Поки відповіді не послідувало», - повідомив він.

За словами Латушка, Рада не прагне залучати міжнародних посередників для переговорів із Лукашенком. Головною ідеєю затвердженої Радою резолюції він назвав «діалог з владою задля подолання політичної кризи».

«Вирішити питання ми повинні самостійно - без участі іноземних представників, це найкращий варіант», - заявив Латушко.

Його слова про необхідність комунікації з Лукашенком підтвердила Ольга Ковалькова, яка була довіреною особою Світлани Тихановської на виборах.

«Ми чекаємо діалогу, і цього вимагає весь білоруський народ. Ми очікуємо, що діалог найближчим часом відбудеться», - цитує Ковалькову «Інтерфакс-Україна».

Про створення Координаційної ради було оголошено 18 серпня, наступного день її члени сформували президію. До неї увійшли сім людей: лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, голова виборчого штабу ексбанкіра Віктора Бабарика Марія Колесникова, юрист Максим Знак, міжнародний медіатор Лілія Власова, представник страйкому Мінського тракторного заводу Сергій Дилевський, довірена особа Тихановської Ольга Ковалькова, а також дипломат Павло Латушко.

Лукашенко розцінив створення Координаційної ради як «спробу захоплення влади» і пообіцяв «розібратися» з її членами.

У Білорусі вже 11-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі.  Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі