Колумбія завдала "удару у серце" Латинській Америці, побажавши стати партнером НАТО

Поділитися
Колумбія завдала "удару у серце" Латинській Америці, побажавши стати партнером НАТО Хуан Мануель Сантос визначив курс Колумбії - на НАТО © larepublica.es
Бажання Колумбії співпрацювати з НАТО викликало шквал гніву у лівих лідерів Латинської Америки. Втім, у самому НАТО їх заспокоїли: Колумбія "географічно" не вписується в альянс.

Всю Південну Америку сколихнула заява президента Колумбії Хуана Мануеля Сантоса про те, що у червні Богота підпише угоду з НАТО про обмін секретною інформацією, що дозволить розпочати процес зближення і співпраці з подальшим прицілом на вступ Колумбії в альянс.

Ліві лідери Латинської Америки вкрай болісно сприйняли плани свого сусіда почати зближення з НАТО, пише "КоммерсантЪ". Так, президент Нікарагуа Даніель Ортега назвав рішення Боготи "ударом кинджала в серце народів континенту".

Болівійський лідер Ево Моралес закликав скликати екстрене засідання Ради безпеки Союзу південноамериканських націй. "Дії Колумбії - це агресія, провокація, змова проти антиімперіалістичних урядів", - пояснив він.

Найменш дипломатичним був президент Венесуели Ніколас Мадуро, який висловився так: "У цьому світі не поважають дурнів, плазунів перед імперіями".

Спровокувавши скандал, колумбійський уряд пішов на поступки, заявивши, що Богота дійсно прагне до співробітництва з НАТО, але не до вступу в альянс, як стверджував раніше президент.

"Колумбія не претендує і не може бути країною-членом НАТО", - йдеться в повідомленні Міноборони, поширеному 4 червня.

У документі наголошується, що зближення з НАТО має на меті пошук "механізмів", які дозволять Колумбії та країнам альянсу обмінятися досвідом у сфері безпеки, що сприятиме "збільшенню професійних стандартів колумбійських збройних сил при виконанні гуманітарних місій, місій зі встановлення миру, пов'язаних з правами людини і військовою юстицією".

У Вашингтоні, зі свого боку, вже заявили про підтримку Боготи "як впливового члена багатьох міжнародних організацій, до яких цілком могло б належати і НАТО".

Втім, в альянсі роз'яснили, що для початку хоча б теоретичних розмов про розширення НАТО за межі Європи і Північної Америки необхідно змінити базовий документ - Північноатлантичний договір, підписаний у Вашингтоні у 1949 році. Оскільки зараз країна не відповідає "географічним критеріям" альянсу. !zn

Читайте також:

Країни Латинської Америки домовилися про створення аналога Євросоюзу

Аргентина звинуватила Іран у створенні терористичної мережі в Латинській Америці

Президент Уругваю назвав главу Аргентини "старою відьмою"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі