Аргентинський прокурор Альберто Нісмал звинуватив 3 у створенні терористичної мережі у країнах Латинської Америки.
"Я офіційно звинувачую Іран у впровадженні у деякі країни Південної Америки з метою створення розвідувальних штабів - іншими словами, шпигунських центрів - для заохочення терористичних атак", - заявив Нісмал на процесі у справі про вибух в єврейському центрі у Буенос-Айресі в 1994 році.
Нісман заявив, що теракт в єврейському центрі - не ізольований епізод, а одна з ланок в ланцюжку терористичної діяльності іранського режиму.
За його словами, крім Аргентини, ціллю іранської розвідки були Бразилія, Парагвай, Уругвай, Чилі, Колумбія, Тринідад і Тобаго, Гайана та Сурінам.
Координатором іранської шпигунської діяльності прокурор назвав Мохсена Раббані, колишнього культурного аташе Ірану у Буенос-Айресі. Він також заявив, що в якості прикриття Тегеран використовує дипломатичні місії, культурні центри та благодійні організації.
Теракт, у причетності до якого Аргентина звинувачує Іран, відбувся у Буенос-Айресі 18 липня 1994 року. Біля будівлі організації AMIA (Асоціації взаємодопомоги аргентинських євреїв) терорист-смертник привів в дію вибуховий пристрій. Загинули 85 людей, близько 200 отримали різні поранення. Це стало найбільшим терористичним актом в історії Латинської Америки.
Спочатку Аргентина звинувачувала у причетності до теракту "Хезболлу", однак згодом видала санкції на арешт декількох іранських офіційних осіб, у тому числі міністра оборони країни Ахмеда Вахіді.
За версією слідства, спецслужби Ірану організували теракт після того, як Буенос-Айрес відмовився постачати Тегерану ядерні технології.
Іран причетність до теракту заперечує.
У січні 2013 року Аргентина і Іран підписали меморандум про взаєморозуміння з метою встановити істину у справі про теракт 1994 року. !zn
Читайте також:
В Ірані дозволили звільняти від військової служби в обмін на нирку
Протеже Ахмадінежада зняли з виборів президента Ірану
Президент Уругваю назвав главу Аргентини "старою відьмою"
Католицьку церкву Аргентини визнали винною у злочинах диктатури