Як пише Financial Times, сьогодні Китай став однією з найбільш економічно впливових країн світу. До того ж, на відміну від подій в Пекіні 25 років тому, нинішній протест відбувається не в столиці, а на периферії.
Зараз комуністична влада намагається заблокувати новини з Гонконгу. Офіційна китайська преса не пише про протести. Однак якщо демонстрації продовжаться, Пекін може зіграти на прихованому протистоянні мешканців материкового Китаю і Гонконгу.
Жителі анклава демократії сприймають китайців з материка, як "неотесаних чужинців", а ті в свою чергу вважають мешканців Гонконга "розбещеними сопляками, які непатріотично сумують за ґнітом Великобританії".
"В цьому сенсі офіційна реакція події в Гонконзі, можливо, нагадують реакцію Росії на демонстрації в Україні. Українців і гонкогців вітають в Москві і Пекіні як братів, доки вони грають за правилами. Але щойно вони починають відстоювати свої інтереси, їх одразу ж називають інструментом західного імперіалізму", - йдеться в статті.
Автор зауважує, що, безумовно, Гонконг входить в склад Китаю в той час, як Україна – незалежна і суверенна країна.
"Але насильницьке рішення проблеми протестів в Гонконгу підірве відносини між Китаєм і Заходом майже з так сам, як анексія Криму зруйнувала співпрацю між Росією і Заходом. Уряд в Пекіні тепер думає над наступним кроком", - йдеться в статті.
В інтересах всіх сторін конфлікту, щоб Пекін прийняв розумне рішення, і демонстранти розійшлися по домівках, зберігши стабільність в Китаї і світовій економіці.
Нагадаємо, що протестувальники в Гонконзі висунули ультиматум і почали будувати барикади. !zn