Північна Корея успішно випробувала нові твердопаливні двигуни для балістичних ракет середньої дальності, написали державні ЗМІ КНДР. Ця розробка викликає занепокоєння в регіоні, оскільки такі двигуни можуть бути підготовлені до запуску швидше, ніж двигуни на рідкому паливі, повідомляє Kyodo.
Пхеньян успішно провів перші наземні реактивні випробування двигуна першого ступеня в суботу, 11 листопада, і двигуна другого ступеня у вівторок, 14 листопада, повідомило офіційне Центральне телеграфне агентство КНДР. Балістична ракета середньої дальності, запущена з Північної Кореї, може досягти Японії, де розташовано кілька військових баз США.
“Випробування ще раз чітко продемонстрували надійність і стабільність корейських технологій проектування і виробництва твердопаливних двигунів високої тяги”, - написало ЦТАК.
“Експерименти є важливим процесом для подальшого посилення стратегічного наступального потенціалу північнокорейських сил на тлі серйозного і нестабільного середовища безпеки, в якому вороги стануть більш жорстокими у своїй військовій змові і зв'язках", - пише ЦТАК, очевидно, критикуючи США і двох їхніх союзників — Південної Кореї та Японії.
У вівторок у Сан-Франциско глави зовнішньополітичних відомств трьох країн домовилися посилити співпрацю у боротьбі з ракетною загрозою з боку КНДР.
Вашингтон, Сеул і Токіо готуються до кінця цього року запустити систему, яка дозволить швидко обмінюватися інформацією про північнокорейські ракети.
Твердопаливні ракети не потребують заправки паливом перед запуском, на відміну від ракет на рідкому паливі, що ускладнює для інших країн виявлення підготовки до запуску.
Токіо вважає, що Пхеньян розробив балістичні ракети на твердому паливі "для посилення своїх можливостей несподіваної атаки". Японія продовжить стежити за ситуацією, щоб виявити будь-які ознаки подальших провокацій з боку Північної Кореї, включаючи ракетні запуски і ядерні випробування.
Тим часом, російська урядова делегація прибула до Пхеньяну у вівторок для двосторонніх переговорів про співпрацю в галузі торгівлі, економіки, науки і технологій, повідомило ЦТАК.
Сполучені Штати, Південна Корея та Японія насторожено ставляться до поглиблення військової співпраці між Північною Кореєю і Росією, оскільки Москва, можливо, надає консультації для допомоги Пхеньяну в розробці ракет.
У квітні та липні Північна Корея провела випробувальні запуски міжконтинентальних балістичних ракет на твердому паливі Hwasong-18. Очікується також, що Пхеньян незабаром запустить військовий супутник-шпигун після невдалих спроб зробити це в травні і серпні.