КНДР може знову спробувати запустити супутник-шпигун, використавши технічні вказівки РФ — глава Міноборони Сеула

Поділитися
КНДР може знову спробувати запустити супутник-шпигун, використавши технічні вказівки РФ — глава Міноборони Сеула © Getty Images
Північна Корея здійснила дві невдалі спроби вивести розвідувальний супутник на орбіту.

Міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік заявив у п'ятницю, 3 листопада, що Північна Корея, можливо, відклала свій план третьої спроби запуску супутника-шпигуна, щоб виправити технологічні збої в системі, використовуючи допомогу Росії. Про це повідомляє Yonhap.

Північна Корея здійснила дві невдалі спроби вивести розвідувальний супутник на орбіту в травні і серпні. КНДР пообіцяла спробувати ще раз у жовтні, але не вклалася у власний встановлений термін.

Перша спроба провалилася через проблеми з ракетою-носієм. Причиною невдачі другої спроби державні ЗМІ Пхеньяна назвали несправну систему екстреного підриву.

Шин оцінює можливість того, що Пхеньян здійснить третю спробу запуску супутника наприкінці листопада, відобразивши технологічні вказівки з боку Росії після рідкісного саміту між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і президентом РФ Владіміром Путіним у вересні.

"Північна Корея може спробувати ще раз самостійно, навіть якщо вона зазнає невдачі, але запуск може бути відкладений, оскільки Росія надала конкретні технічні вказівки (для запуску супутника). Ми робимо більший акцент на останньому", - сказав Шин під час своєї першої зустрічі з журналістами після вступу на посаду минулого місяця.

"Існує ймовірність того, що запуск (північнокорейського супутника) відбудеться приблизно наприкінці листопада. Ми будемо продовжувати стежити за ситуацією", - додав він.

У відповідь на спроби Пхеньяна запустити свій перший супутник-шпигун, Шин пообіцяв посилити можливості південнокорейських військових зі спостереження, щоб протистояти ракетній і ядерній загрозі з боку Північної Кореї.

Південна Корея засудила запуск супутника Пхеньяном як провокацію і порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, що забороняють КНДР використовувати технологію балістичних ракет.

Раніше повідомлялося, що КНДР могла передати Росії балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України. За боєприпаси від КНДР Росія може надати технологічну підтримку північнокорейській програмі розробки зброї. 

Військові Сеула вважають, що Північна Корея спочатку отримає продовольство і паливо для забезпечення стабільності режиму і підготовки до майбутньої зими. Очікується, що дві країни додатково обговорять передачу військових технологій, підтримку модернізації звичайних збройних сил і спільні навчання в майбутньому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі