Міністр оборони США Ллойд Остін заявив у вівторок, 14 листопада, що країни-члени ООН, які підтримують перемир'я в Корейській війні, стурбовані тим, що Китай і Росія допомагають Північній Кореї розширювати свій військовий потенціал, дозволяючи Пхеньяну ухилятися від санкцій ООН. Про це повідомляє Reuters.
Остін виступав на зустрічі в Південній Кореї з міністрами оборони та представниками 17 країн, які входять до складу Командування ООН - органу, який здійснює нагляд за дотриманням перемир'я.
"Ми глибоко стурбовані тим, що КНР і Росія допомагають КНДР розширювати свої можливості, дозволяючи їй ухилятися від санкцій Ради Безпеки ООН. Ми також стурбовані нещодавнім розширенням військової співпраці між Росією та КНДР", - сказав Остін.
Вашингтон звинуватив Північну Корею у постачанні військової техніки Росії для використання у війні проти України, а Москву - у наданні військово-технічної підтримки КНДР для програми озброєнь.
Північна Корея і Росія заперечують будь-які угоди щодо зброї, хоча лідери обох країн домовилися про тісніше військове співробітництво під час зустрічі у вересні в Росії.
Китай заявив, що дотримується міжнародних зобов'язань.
Міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік сказав, що Пхеньян попередили про недопущення будь-яких агресивних дій.
17 країн, які входять до Командування ООН, серед яких США, Велика Британія, Австралія і Туреччина, відправляли війська або надавали медичну допомогу під час Корейської війни 1950-1953 років. Командування ООН створене з метою забезпечувати дотримання перемир'я, діючи при цьому як канал зв'язку з Північною Кореєю. Його очолює командувач американськими військовими, дислокованими в Південній Кореї.
У понеділок, 13 листопада, Північна Корея назвала Командування ООН "американським інструментом конфронтації", який не має нічого спільного з Організацією Об'єднаних Націй, і "незаконною військовою організацією", яка повинна бути розпущена, щоб запобігти початку нової війни на Корейському півострові.
Глави Міноборони США та Південної Кореї домовилися переглянути двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на стримування зростання ядерних і ракетних загроз з боку Північної Кореї. Країни також погодилися активізувати спільні навчання і співпрацювати з Японією задля стримування і кращої підготовки до будь-якого нападу з боку КНДР.
Раніше президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що КНДР має пряме чи опосередковане відношення має до війни РФ проти України, а також до нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
Повідомлялося, що Північна Корея надала РФ велику кількість боєприпасів для використання у війні проти України. КНДР також могла передати РФ балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів. Пхеньян розраховує отримати від Москви допомогу для розвитку своєї ракетної програми.
Час зрозуміти, що Росія, Іран, Північна Корея, Сирія і ще група «товаришів» діють свідомо, вони довго готувалися і мають плани та наміри йти до кінця. Зволікання з адекватною реакцією є вкрай небезпечним. Про це пише посол України в Японії Сергій Корсунський у статті «Якщо ви не за столом, то ви в меню. Що задумали Росія, Китай та їх союзники».