КНДР використовує територіальні води Китаю для обходу санкцій: G7 та ЄС закликають Пекін вплинути на це — Reuters

Поділитися
КНДР використовує територіальні води Китаю для обходу санкцій: G7 та ЄС закликають Пекін вплинути на це — Reuters © unsplash.com/whitehost
Союзники написали листа представнику Китаю в ООН.

G7, ЄС та три країни планують звернутися до Китаю з проханням допомогти зупинити обхід санкцій КНДР, яка використовує китайські територіальні води для уникнення обмежень, запроваджених ООН. Про це йдеться в їхньому листі, з яким ознайомилося агентство Reuters.

"У нас є занепокоєння щодо постійної присутності низки нафтових танкерів, які використовують ваші територіальні води в затоці Саньша як притулок для полегшення торгівлі санкційними нафтопродуктами з КНДР", - йдеться в листі, який буде надіслано представнику Китаю в ООН Чжан Цзюню.

У листі, підписаному членами G7 - США, Канадою, Францією, Німеччиною, Італією, Японією та Великою Британією, а також Австралією, Новою Зеландією, Південною Кореєю та ЄС - будуть надані супутникові знімки, які "чітко вказують на те, що ця практика фіксувалася в межах юрисдикції Китаю в 2022 році і продовжилася у 2023 році".

Північна Корея перебуває під санкціями ООН за ракетні та ядерні програми з 2006 року. Вони включають щорічне обмеження на імпорт нафтопродуктів і сирої нафти, запроваджене у 2017 році.

Спостерігачі ООН за санкціями вже давно звинувачують Північну Корею в тому, що вона ухиляється від цих заходів, зокрема, продовжуючи незаконний імпорт нафтопродуктів та експорт вугілля.

Рада Безпеки ООН також внесла до чорного списку кілька кораблів за порушення санкцій. На супутникових знімках, які будуть надані Китаю, видно, що деякі з цих кораблів використовують його територіальні води.

"Ми знову закликаємо китайський уряд докласти більше зусиль, щоб ідентифікувати ці судна і запобігти їхній появі у китайських територіальних водах", - йдеться в листі.

Розкол у Раді Безпеки ООН

У листі також міститься прохання, "щоб Китай перевірив судна на наявність доказів незаконної контрабанди нафти, відмовив їм у всіх послугах і, зрештою, якнайшвидше вигнав їх зі своїх територіальних вод, якщо буде виявлено, що ці судна знову стоять у затоці Саньша".

Китай також закликають повідомити компаніям у регіоні, що якщо вони надаватимуть послуги цим суднам, то "не лише наражатимуть себе на ризик санкцій, але й можуть бути публічно ідентифікованими як такі, що сприяють ухиленню від санкцій". 

Китай неодноразово заявляв, що дотримується санкційних резолюцій Ради Безпеки ООН. Наразі невідомо, коли лист Чжану буде надіслано.

"Всі сторони повинні повністю виконати резолюції Ради Безпеки щодо КНДР, особливо положення, що стосуються відновлення діалогу і політичного врегулювання, які не повинні вибірково ігноруватися", - заявив Чжан минулого тижня на засіданні Радбезу, присвяченому черговому ракетному запуску Північної Кореї.

Протягом останніх кількох років Рада Безпеки розділилася в думках щодо того, як поводитися з Пхеньяном. Росія і Китай, які мають право вето, заявляють, що нові санкції не допоможуть, і вимагають пом'якшення таких заходів.

За останні 18 місяців Північна Корея провела десятки випробувань балістичних ракет, і Сполучені Штати вже давно попереджають, що Пхеньян готовий провести сьоме ядерне випробування.

КНДР заявляє, що випробуваннями балістичних ракет вона реалізує право на самооборону, щоб захистити свій суверенітет та  інтереси безпеки від військових загроз.

Росія не лише перетворюється на Північну Корею. Вона ще й надихає свою партнерку. Війна РФ проти України надала КНДР свободу дій у реалізації ракетно-ядерної програми й нових погрозах на адресу США та Південної Кореї. Деталі — в статті Наталії Бутирської «Ядерна загроза: як КНДР використовує війну Росії проти України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі