США мають у своєму розпорядженні різні засоби для притягнення до відповідальності будь-якої країни, яка порушує резолюції Ради Безпеки ООН щодо Північної Кореї, заявив представник Державного департаменту Ведант Патель на тлі повідомлень про те, що торгівля між Північною Кореєю та Китаєм, ймовірно, повернулася до допандемічного рівня. Про це повідомляє Yonhap.
Патель відмовився надати прямий коментар щодо потенційних порушень резолюцій Ради Безпеки ООН з боку Китаю, але наполягав на тому, що кожна країна ООН зобов'язана підтримувати санкції проти Північної Кореї.
«Звичайно, існують санкції, запроваджені проти КНДР Радою Безпеки ООН. Я не вдаватимусь у подробиці, чи є така дія відхиленням від санкцій чи ні, але загалом, як для притягнення до відповідальності КНДР, так і для притягнення до відповідальності країн, які намагаються підірвати санкції або посилити дестабілізаційні зусилля КНДР, США і надалі матимуть у своєму розпорядженні низку інструментів, щоб притягнути їх до відповідальності», – заявив він.
Митна служба Китаю повідомила минулого місяця, що двостороння торгівля країни з Північною Кореєю зросла на 161%, порівняно з попереднім роком, і перевищила 158,4 млн доларів США в березні.
У першому кварталі цього року товарообіг між Китаєм і Північною Кореєю склав близько 485,8 млн доларів США, що на 147% більше, ніж за аналогічний період минулого року, і становить майже 95% допандемічного рівня, згідно з даними, оприлюдненими китайською митницею.
Раніше повідомлялося, що Північна Корея, ймовірно, готується скасувати закриття кордону з Китаєм.
Патель наполягає на тому, що країни, які мають вплив і взаємодію з КНДР, повинні відігравати певну роль у припиненні дестабілізаційної діяльності, яка часто спостерігається в Індо-Тихоокеанському регіоні.
«Звичайно, однією з таких країн є Китай», – додав він.
Міністр закордонних справ Північної Кореї Чхве Сон-Хуей зустрілася з послом Китаю в Пхеньяні і пообіцяла «тверду» готовність до подальшого розвитку дружніх зв'язків між двома країнами.
Північна Корея зміцнює зв'язки з Китаєм, своїм традиційним союзником і економічним донором, на тлі глобальних санкцій проти її ядерної та ракетної програм, а також переговорів про денуклеаризацію зі Сполученими Штатами, які зайшли у глухий кут.
Нещодавно лідер Китаю Сі Цзіньпін надіслав листа північнокорейському лідеру Кім Чен Ину, в якому висловив готовність зміцнювати стратегічні зв'язки з КНДР.