Китай і Росія проігнорували заклик США в ООН засудити спробу запуску військового супутника КНДР

Поділитися
Китай і Росія проігнорували заклик США в ООН засудити спробу запуску військового супутника КНДР © unsplash/micha_braendli
Водночас Пекін та Москва звинуватили США у зростанні напруги в регіоні.

Китай і Росія проігнорували заклик США до Ради Безпеки ООН об'єднатися і засудити Північну Корею за спробу запуску супутника і звинуватили Вашингтон у підвищенні напруги на Корейському півострові. Про це повідомляє Reuters.

Дипломат місії Вашингтона в ООН закликав засудити дії Північної Кореї на засіданні Ради Безпеки, скликаному Сполученими Штатами і союзниками для обговорення невдалого запуску військового супутника КНДР у середу, 31 травня, який, за словами США, порушив резолюції ООН, оскільки в ньому використовувалася технологія балістичної ракети.

«Ми закликаємо всіх членів Радбезу підтримати довіру до Ради, приєднатися до нас у засудженні цієї незаконної поведінки і закликаємо КНДР не виконувати свій заявлений план провести ще один запуск, який ще більше загрожуватиме міжнародному миру і безпеці», - заявив Вуд.

Після спроби запуску сестра лідера КНДР Кім Чен Ина Кім Йо Чжон заявила, що її країна незабаром виведе на орбіту військовий супутник-шпигун, і пообіцяла, що Пхеньян збільшить можливості військового спостереження.

Заступник постійного представника Китаю в ООН Ген Шуан заявив на засіданні, що Північна Корея має «законні побоювання щодо безпеки», і Радбез має сприяти деескалації, а не вказувати пальцем на одну зі сторін.

Ген Шуан і заступниця постійного представника Росії в ООН Анна Євстигнєєва розкритикували Сполучені Штати за посилення напруженості через спільні військові навчання з Південною Кореєю.

Після виступу Ген Шуана слово знову взяв Вуд, який зазначив, що «представник китайської делегації жодним чином не засудив космічний запуск КНДР».

Ген Шуан відповів на це, наголосивши, що існує потреба в реальному діалозі, який враховував би занепокоєння Північної Кореї.

«США заявляють, що двері для дипломатії відкриті, але водночас вони послідовно здійснюють військову діяльність на півострові та прилеглих територіях», - сказав представник Китаю.

Представник ОАЕ, які наразі головують у Раді Безпеки, Лана Нуссейбех зазначила, що Північна Корея заздалегідь попередила про запуск, але додала, що такі попередження не легітимізують і не мінімізують незаконність запусків КНДР.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш сказав, що будь-який запуск Пхеньяном балістичних ракет порушує резолюції Ради Безпеки.

Кім Йо Чжон назвала критику запуску «самосуперечністю», оскільки США та інші країни вже запустили «тисячі супутників».

Раніше повідомлялося, що Північна Корея продовжує розширювати та модернізувати свій ядерний науковий комплекс у Йонбені. Це посилює побоювання, що країна діє відповідно до нещодавнього заклику лідера Кім Чен Ина до «експоненціального» збільшення ядерного арсеналу

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі