КНДР відправить більше ІТ-працівників за кордон для підтримки фінансування програм озброєнь — Bloomberg

Поділитися
КНДР відправить більше ІТ-працівників за кордон для підтримки фінансування програм озброєнь — Bloomberg © unsplash/micha_braendli
Пхеньян змушений змінювати тактику у відповідь на санкції проти його програм розробки зброї.

Північна Корея активізує зусилля з відправки ІТ-працівників за кордон, оскільки країна все більше покладається на кібератаки та інші онлайн-злочини для фінансування своїх програм озброєнь. Про це заявили офіційні особи США та Південної Кореї, повідомляє Bloomberg.

«Це галузь, яка розвивається, оскільки ми бачимо, що КНДР потенційно відкриває кордони, вони можуть відправляти додаткових працівників в усі частини світу для отримання прибутку. Ми вважаємо, що ситуація активно погіршується», - сказав заступник спеціального представника США у справах Північної Кореї Чжун Пак.

Цього тижня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти чотирьох організацій, пов'язаних з військовими та розвідувальними службами Північної Кореї, а також проти одного громадянина КНДР, який проживає в російському місті Владивосток і отримував криптовалютні платежі від північнокорейських технічних працівників.   

Пхеньян, змушений змінити тактику у відповідь на програми санкцій, спрямовані на його зусилля з розробки ядерної зброї, все більше покладається на тисячі північнокорейських програмістів, відправлених за кордон, переважно в Китай і Росію, до того, як режим закрив свої кордони під час пандемії COVID-19, згідно з даними США і Південної Кореї.

Ці працівники можуть заробляти до 300 тисяч доларів на рік, працюючи за кордоном - часто віддалено через фріланс-платформи з підробленими або викраденими ідентифікаційними даними, а також можуть сприяти здійсненню кібератак і крадіжки криптовалют, які допомогли Північній Кореї заробити приблизно 1,7 мільярда доларів у 2022 році.

Зусилля США щодо запровадження санкцій проти Північної Кореї, в тому числі в ООН, мало допомогли зупинити програму озброєнь лідера КНДР Кім Чен Ина. Минулого року країна запустила понад 70 балістичних ракет.

Однією з головних причин, чому Північна Корея може продовжувати розробки зброї, є те, що Китай і Росія досі захищають КНДР у Раді Безпеки ООН, а також приймають у себе значну частину закордонних працівників інформаційних технологій, які шукають більших доходів, сказав Пак, додавши, що Пекін повинен використати свої важелі впливу для тиску на Пхеньян.

«Надзвичайно важко вплинути на поведінку КНДР, якщо Росія і Китай продовжуватимуть захищати її від міжнародного засудження діяльності з розробки балістичних ракет і ядерної зброї», - заявив Пак.

Хоча Північна Корея також відправила працівників для роботи в таких секторах, як будівництво, уряд Кім Чен Ина розглядає крадіжку криптовалют і доходи від ІТ як «новий рубіж», за словами генерального директора з питань північнокорейської ядерної програми в Міністерстві закордонних справ Південної Кореї Лі Чжун Іла.

«Відтоді як вони закрили свій кордон і постраждали інші джерела доходів, вони все більше зосереджуються на зароблянні грошей у кіберпросторі, і в міру зростання ринку криптовалют вони знаходять все більше вразливих місць у цьому секторі», - пояснив Лі.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати, Південна Корея і Японія висловили глибоке занепокоєння з приводу зловмисної кібердіяльності Північної Кореї, спрямованої на підтримку її програм озброєнь.

Криптовалюта, викрадена північнокорейськими хакерами, була ключовим джерелом фінансування програм озброєнь КНДР, що перебувають під санкціями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі