КНДР буде зміцнювати зв'язки з Росією, попри попередження США

Поділитися
КНДР буде зміцнювати зв'язки з Росією, попри попередження США © unsplash/micha_braendli
Пхеньян може отримати від Москви допомогу у розвитку своєї ракетної програми. 

Північна Корея заявила в суботу, 11 листопада, що її відносини з Росією залишатимуться міцними, попри попередження Сполучених Штатів про заборону поставок зброї. Про це повідомляє Yonhap.

У заяві, оприлюдненій представником Міністерства закордонних справ Північної Кореї, Пхеньян також сказав, що США повинні звикнути до нової реальності розширення відносин між КНДР і Росією.

У п'ятницю, 10 листопада, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у Сеулі, що Росія надає "технології та підтримку" військовим програмам Північної Кореї.

Після переговорів з міністром закордонних справ Південної Кореї Пак Чжином Блінкен також повідомив, що сторони обговорили шляхи посилення тиску на Москву, щоб вона не передавала військові технології Пхеньяну.

У КНДР заявили, що "безвідповідальні і провокаційні висловлювання Блінкена лише посилюють небезпечну політичну і військову напруженість на Корейському півострові та в регіоні".

Переговори між високопоставленими дипломатами Сеула і Вашингтона відбулися після того, як стало відомо, що Північна Корея надала Росії велику кількість боєприпасів для війни проти України в межах угоди про постачання озброєнь, очевидно, досягнутої на саміті між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і президентом Росії Владіміром Путіним.

Поглиблення військової співпраці між КНДР і Росією породило перспективу того, що Пхеньян може отримати від Москви допомогу для розвитку своєї ракетної програми. Офіційні особи в Сеулі заявили, що КНДР, схоже, готується до третього запуску військового супутника-шпигуна після невдалих спроб у травні і серпні.

КНДР також могла передати Росії балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України.

Час зрозуміти, що Росія, Іран, Північна Корея, Сирія і ще група «товаришів» діють свідомо, вони довго готувалися і мають плани та наміри йти до кінця. Зволікання з адекватною реакцією є вкрай небезпечним. Про це пише посол України в Японії Сергій Корсунський у статті «Якщо ви не за столом, то ви в меню. Що задумали Росія, Китай та їх союзники».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі