Росія надає технології та підтримку військовим програмам Північної Кореї — Блінкен

Поділитися
Росія надає технології та підтримку військовим програмам Північної Кореї — Блінкен © Офіс президента
Тим часом КНДР передає Росії зброю для війни проти України. 

Росія надає технології та підтримку військовим програмам Північної Кореї, заявив у четвер, 9 листопада, держсекретар США Ентоні Блінкен, в той час як Пхеньян готується здійснити чергову спробу запуску військового супутника. Про це повідомляє Yonhap.

Виступаючи на спільній прес-конференції в Сеулі після переговорів з міністром закордонних справ Південної Кореї Пак Чжином, Блінкен також заявив, що сторони обговорили шляхи посилення тиску на Москву, щоб вона не передавала Пхеньяну військові технології.

"Ми бачимо, як КНДР надає військове обладнання Росії для продовження її агресії в Україні. Але ми також бачимо, як Росія надає технології і підтримку КНДР для її власних військових програм. І це викликає справжнє занепокоєння", - сказав Блінкен.

Він також обговорив із Паком подальші дії, які США та Південна Корея можуть вжити разом з партнерами для посилення тиску на Москву, щоб РФ не передавала військові технології КНДР у порушення низки резолюцій Ради Безпеки ООН.

"Ми продовжимо працювати з Республікою Корея, з іншими зацікавленими країнами, щоб виявляти, викривати і протидіяти спробам Росії придбати військову техніку у КНДР і будь-якої держави, яка готова підтримати її війну проти України", - заявив Блінкен.

Блінкен також підкреслив важливість "конструктивної ролі" Китаю в той час, коли Пхеньян, схоже, зближується з Москвою.

"Китай має унікальні відносини з Північною Кореєю. Ми сподіваємося, що Китай використає цей вплив для того, щоб відіграти конструктивну роль у відверненні Північної Кореї від цієї безвідповідальної і небезпечної поведінки”, - сказав Блінкен.

Вважається, що Китай має значні важелі впливу на Північну Корею, яка тривалий час залежала від китайської дипломатичної підтримки та економічної допомоги. Однак Пекін не засудив війну РФ проти України і розвиває партнерство з Москвою.

Пак погодився з оцінкою Блінкена. 

"Не допоможе інтересам Китаю і те, що північнокорейсько-російське військове співробітництво та угоди з продажу зброї, подібні до цієї, посилять напруженість у Північно-Східній Азії, в той час, коли криза безпеки посилюється через війну в Україні. Південна Корея і США докладуть зусиль, щоб закликати Китай відіграти певну роль у запобіганні цим небезпечним угодам", - сказав Пак.

За словами Блінкена, союзники також обговорили прагнення Сеула призупинити дію угоди про зниження військової напруженості, підписаної у 2018 році.

"Це те, що обговорюється тут сьогодні. Ми проводимо консультації з цього приводу, і міністр оборони США Ллойд Остін буде в Кореї на цих вихідних. Ми проведемо деякі розмови", - сказав Блінкен, відповідаючи на запитання журналіста про позицію Вашингтона щодо цього питання.

Остін має відвідати Сеул пізніше цього тижня для щорічних двосторонніх переговорів з питань безпеки зі своїм південнокорейським колегою, міністром оборони Шин Вон Сіком.

Пак також заявив, що Південна Корея уважно стежить за ймовірним зв'язком між Північною Кореєю і бойовиками ХАМАС з точки зору озброєння і тактики.

Переговори Блінкена з Паком відбулися після того, як стало відомо, що Північна Корея надала РФ велику кількість боєприпасів для використання у війні проти України в межах угоди про постачання зброї, яка, ймовірно, була досягнута на вересневому саміті між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і президентом Росії Владіміром Путіним. 

КНДР могла передати Росії балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України.

Час зрозуміти, що Росія, Іран, Північна Корея, Сирія і ще група «товаришів» діють свідомо, вони довго готувалися і мають плани та наміри йти до кінця. Зволікання з адекватною реакцією є вкрай небезпечним. Про це пише посол України в Японії Сергій Корсунський у статті «Якщо ви не за столом, то ви в меню. Що задумали Росія, Китай та їх союзники».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі