Клімкін порадив Польщі почати з себе і заборонити "Армію Крайову"

Поділитися
Клімкін порадив Польщі почати з себе і заборонити "Армію Крайову" Клімкін не схвалив бажання Польщі виглядати "білою та пухнастою" © Європейська правда
Міністр назвав умови відмови України від УПА.

Міністр іноземних справ Павло Клімкін запевнив, що Україна готова визнати злочини проти поляків, але Польща має зробити аналогічний крок. Таку думку міністр висловив у статті для видання "Збруч".

При цьому Клімкін наголосив, що злочини проти людства, вчинені в ході українсько-польських конфліктів з обох боків протягом Другої світової війни та після неї, не мають виправдання. Приписування ж злочину усій нації чи всьому визвольному рухові, на думку міністра, є неприпустимою пропагандистською маніпуляцією. "Історією не можна жонглювати, її не можна кроїти, як кому заманеться", - застеріг Клімкін.

Голова МЗС України також підкреслив, що поки що Польща демонструє однобоке бачення: українську сторону змальовує чорними фарбами, польську ж представляє як "білу і пухнасту". Павло Клімкін назвав нещодавно ухвалений у Варшаві Закон про Інститут національної пам'яті прикладом саме такого однобокого підходу до історії.

"Якщо ж деякі польські політики й далі наполягатимуть на забороні в Україні Степана Бандери й УПА, то за принципом "почни з себе" вони б передусім мали заборонити Юзефа Пілсудського з його жорстокою "пацифікацією" українців Галичини, а також Армію Крайову, чиї загони здійснювали криваві каральні акції проти українських сіл", - запропонував міністр.

Наприкінці статті Клімкін сказав, що готовий до відвертого діалогу з польськими колегами та закликав українців та поляків, яким дорогі спільні надбання держав, не мовчати та висловити свою думку.

Нагадаємо, у четвер, 1 березня, набув чинності закон про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів" і звинувачення поляків у причетності до злочинів Третього рейху.

У ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами прийняв без поправок скандальний закон про Інститут національної пам'яті. 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон.

Однак після цього він оскаржив деякі положення цього закону в Конституційному суді.

Вчора, 1 березня, єропарламентарії проголосували за резолюцію підтримки рішення Єврокомісії про санкції проти Польщі через порушення верховенства права. Проти резолюції виступили 147 депутатів, за її схвалення проголосували 422 особи, утрималися 48 парламентаріїв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі