Кліматична криза змусила рекордну кількість людей покинути свої домівки — The Guardian

Поділитися
Масштаби переміщення населення у всьому світі зростають.

Сильні шторми та повені унаслідок загострення кліматичної кризи активізували переселення людей. Зокрема, зміна клімату підвищила внутрішню міграцію населення країн до рекордних показників у всьому світі. Останнім часом люди частіше покидають свої домівки через кліматичну кризу, ніж через ескалацію військових конфліктів, пише The Guardian.

Наприкінці минулого року внутрішньо переміщених осіб (ВПО) було щонайменше 55 мільйонів, згідно з даними, опублікованими норвезьким Центром моніторингу внутрішнього переміщення (IDMC).

За минулий рік було переміщено на 5 мільйонів людей більше, ніж у 2019 році.

Загалом близько 48 мільйонів людей були змушені покинути домівки внаслідок конфліктів та насильства, тоді як 7 мільйонів переселилися внаслідок стихійних лих. IDMC заявив, що кількість переміщених осіб через кліматичну кризу, ймовірно, суттєво занижена через неповні дані.

Близько 20 мільйонів ВПО - це діти у віці до 15 років, а 2,6 мільйона - люди старше 65 років. Більшість проживає в країнах з низьким та середнім рівнем доходу.

«Щороку мільйони людей змушені покидати свої будинки через конфлікти та насильство. Катастрофи та наслідки кліматичних змін регулярно викликають нові переміщення населення, підриваючи безпеку та добробут людей», - йдеться у звіті IDMC.

«Масштаби переміщення населення у всьому світі зростають, і більшість із них відбувається в межах кордонів країн», - сказали в IDMC.

Країни з найбільшим рівнем внутрішнього переміщення населення, спричиненого стихійними лихами, включають Афганістан, де переселилося 1,1 мільйона осіб, Індію (929 тисяч) та Пакистан (806 тисяч людей).

Серед країн, де найбільше людей переміщено внаслідок конфліктів та насильства, були Сирія (6,6 мільйона), Демократична Республіка Конго (5,3 мільйона) та Колумбія (4,9 мільйона людей).

Окрім кількості переселених людей, у звіті IDMC фіксується кількість переміщень, здійснених людиною протягом року.

З понад 40 мільйонів нових переселень у 2020 році - це найвищий річний показник за останні 10 років, 30 мільйонів були наслідком повені, штормів та пожеж.

На Східну Азію та Тихоокеанський регіон в 2020 році припало 30,3% нових переселень. Африка на південь від Сахари була другим регіоном, що постраждав найбільше, і становила 27,4% від глобальних переміщень населення.

Звіт IDMC показує, що майже 10 мільйонів нових переселень, спричинених ескалацією конфліктів минулого року, були в більшості випадків спричинені «незмінним рівнем насильства в Демократичній Республіці Конго, Сирії та Ефіопії».

«Особливу стурбованість викликає те, що такі високі показники були зафіксовані на тлі пандемії COVID-19, коли карантинні блокування часто перешкоджали збору даних, і менше людей шукали аварійних притулків через страх інфікуватися коронавірусом», - зазначає директор IDMC Олександра Білак.

«Сьогоднішня криза переміщення населення виникає внаслідок багатьох взаємопов’язаних факторів, зокрема зміни клімату, тривалих конфліктів та політичної нестабільності. У світі, який став більш крихким під час пандемії COVID-19, стабільна політична воля є надзвичайно важливою», - додає Білак.

«Вражає те, що хтось був змушений покидати власний будинок у своїй країні фактично щосекунди минулого року. Нам не вдається захистити найуразливіших людей у ​​світі від конфліктів та катастроф», - сказав генеральний секретар Норвезької ради у справах біженців Ян Егеланд.

Раніше повідомлялося, що унаслідок глобального потепління температура повітря у деяких країнах до 2050 року може піднятися до екстремальних 56 °C.

Вчені попереджають, що подібні погодні умови становлять серйозну загрозу для людей і тварин.

Опитування людей із 14 країн показує, що найбільше люди зараз бояться наслідків кліматичних змін та виявлення нових невідомих хвороб, згідно з даними дослідницького центру Pew.

Більшість з усіх респондентів заявляють, що обидві проблеми є ключовими загрозами для їх країн. Загалом, опитані найчастіше згадували саме екологічні проблеми та циркуляцію інфекційних хвороб, ніж інші загрози, такі як тероризм, кібератаки, поширення ядерної зброї, економічні негаразди та масова міграція.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі