Кліматична катастрофа на Землі майже неминуча – вчені

Поділитися
Кліматична катастрофа на Землі майже неминуча – вчені Вчені вважають скорочення викидів ключовим в стримуванні змін клімату © depositphotos / zatvornik71
Дослідники вивчили 400 різних кліматичних сценаріїв.

Вчені з Потсдамського інституту змін клімату заявили то тому, що Паризької угоди про регулювання глобальної температури майже не можна досягти. З проаналізованих 400 кліматичних сценаріїв тільки 50 дозволяють уникнути значного перевищення 1,5 градусів Цельсія, повідомляє «Новое время».

Нове дослідження показує, що тільки 20 сценаріїв, проаналізованих у звіті Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, роблять реалістичні припущення про варіанти пом'якшення можливих наслідків, наприклад, про швидкість і масштаб вилучення вуглецю з атмосфери або масштаби посадки дерев.

У всіх 20 сценаріях необхідно використовувати всі механізми пом'якшення наслідків змін клімату, що робить шанс обмежити глобальне потепління відповідно до Паризької угоди майже нереальним.

Вчені вважають, що ключем до досягнення цілей є енергетичний сектор. Варто скоротити попит на енергію і знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Крім того, необхідно реалізувати землекористування так, щоб повністю поглинати надлишок вуглецю, наприклад, шляхом заболочування торфовищ або насадження лісів. Необхідно також скоротити викиди метану в процесі тваринництва.

За словами дослідників, незалежно від поставленої кліматичної мети ключовим фактором для її досягнення є скорочення викидів. Разом з тим, цього важко досягти не тільки технічно, а й політично, оскільки скорочення викидів вимагає безпрецедентного новаторства в способі життя і міжнародного співробітництва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Австралії та Індонезії заявили про те, що зміни клімату негативно впливають на наскельний живопис. Згідно з їхнім дослідженням, деякі з найбільш ранніх наскельних малюнків зникають з лякаючою швидкістю і це пов'язано саме з кліматичними змінами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі