Китай втягують в сирійський конфлікт загрозою тероризму – Bloomberg

Поділитися
Китай втягують в сирійський конфлікт загрозою тероризму – Bloomberg Сі Цзіньпін зараз в дуже скрутному становищі, кажуть експерти © Xinhua News Agency
КНР більше не може стояти осторонь сирійського конфлікту, Китаю потрібно заявити про свою позицію в ньому.

Події останніх тижнів в Сирії змушують Китай зайняти більш активну позицію у міжнародних зусиллях щодо стримування конфлікту, пише агентство Bloomberg.

Страта китайського бранця, про який бойовики "Ісламської держави" оголосили минулого тижня, демонструє, що КНР не застрахована від нападу терористичного угруповання, яке взяло на себе відповідальність за недавні теракти в Бейруті, Парижі і над Синайським півостровом в Єгипті. Крім того, після рішення Росії почати авіаудари по бойовиках ІД в Сирії Китай залишився єдиним, хто не підтримував військове втручання як вирішення сирійського конфлікту.

"Схоже, що події все більше втягують Китай у сирійський кризу", - говорить Майкл Кларк, ад'юнкт-професор в Коледжі національної безпеки Австралійського національного університету. "Втручання Росії, атаки в Парижі – все це вказало на те, що шанси на втілення варіанта Пекіна про політичне врегулювання знизилися. Вбивство громадянина Китаю, безумовно, ввело нову змінну у розрахунках Пекіна щодо своєї позиції з питання про конфлікт", - підкреслює експерт.

У той час як політика влади Китаю за кордоном, як правило, фокусується на захисті своїх зростаючих бізнес-інтересів, тим самим країна бере на себе зобов'язання не втручатися у справи інших держав, у випадку з Сирією – така позиція несе свої ризики. Як підкреслюється в статті, це може зашкодити авторитету країни – як на світовій арені, так і всередині КНР. Голова КНР Сі Цзіньпін часто заявляв про бажання перетворити Китай не тільки на економічного лідера, але й на геополітичного.

Після терактів у Парижі на брифінгу офіційний представник МЗС Хун Лей підтвердив схвалення Китаю в питанні виконання ООН своєї координуючої ролі в боротьбі з тероризмом. При цьому Китай заявив, що переговори усіх боків під егідою ООН були б прийнятним способом для вирішення сирійської кризи.

Китай у п'ятницю підтримав резолюцію Ради Безпеки, яка засудила "Ісламську державу" і назвала його "глобальною і безпрецедентною загрозою для міжнародного миру і безпеки".

Китай не хоче наслідувати приклад США і також йти шляхом військової інтервенції на Близькому Сході, говорить Гофу, директор Центру близькосхідних досліджень в Китайському інституті міжнародних досліджень.

"Проблема в тому, що занадто багато інших учасників в цьому конфлікті вже вибрали "свою" сторону конфлікту", - говорить Кларк. "Сі знаходиться зараз в дуже скрутному становищі", - підкреслив експерт.

1 жовтня Китай заявив, що виступає проти "довільного втручання в Сирію. Згідно тією заявою, КНР також вважала, що світ повинен поважати суверенітет Сирії, незалежність і територіальну цілісність.

Читайте також: Захід не повинен "торгувати" Україною, домовляючись з РФ про допомогу в Сирії – FT

Коаліція на чолі США завдає авіаударів по Сирії та Іраку для боротьби з ІДІЛ вже більше року. Нещодавно в парламенті Німеччини виступили за приєднання ФРН до операції проти ІД в Сирії.

Раніше видання The Times повідомляло, що США змінюють військову стратегію проти ІД через втручання РФ у Сирію. Новий план Пентагону полягає в тому, щоб битися з бойовиками ІД відразу на декількох фронтах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі