США "перезавантажують" свою військову стратегію боротьби проти "Ісламської держави" після декількох місяців тупикової ситуації та втручання Росії в сирійський конфлікт, пише британське видання The Times.
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів армії США генерал Джозеф Данфорд каже, що план Пентагону полягає в тому, щоб битися з бойовиками ІД відразу на декількох фронтах. Американський генерал закликає до скоординованого наступу на бойовиків. Міністр оборони США Еш Картер і високопоставлені чиновники, як очікується, окреслять стратегію і представлять її Конгресу наступного тижня, говориться в статті.
"Вашингтон обурений тим, що зайшов у глухий кут у битві зі повернення Рамаді та Мосулі, - найбільших утримуваних ІД міст в Іраку", - пише видання.
Видання підкреслює, що генерал Данфорд з метою повернути Штатам "ініціативу" планує значно збільшити кількість авіаударів на чолі з США і розгорнути більше протитанкової зброї.
Автор статті зазначає, що стратегія США в Іраку і Сирія зіткнулася з нищівною критикою через нездатність подолати ІД і передбачати "військову авантюру" Росії.
Видання нагадує, що напередодні увечері Росія і США підписали угоду, спрямоване на запобігання можливих військових зіткнень в Сирії в повітрі. "Меморандум про взаєморозуміння встановлює правила для літаків, але це виключає обмін розвідданими по цілях", - йдеться в статті.
Іракські чиновники заявили, що американські бомбардування посилилися. Пентагон повідомив, що було нанесено близько 70 ударів на підтримку іракських сил в останні два тижні. Іракські військові командири в свою чергу повідомили про постачання спеціального обладнання для роботи з мінними полями і протитанковою зброєю, щоб протистояти наступу бойовиків ІД.
Минулого тижня Вашингтон розширив свою підтримку сирійській опозиції в північній Сирії, скинувши 50 тонн боєприпасів.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ в Сирії захищає національні інтереси.
Раніше президент Росії Володимир Путін також заявляв, що у Росії є право на військову кампанію в Сирії, тому що до РФ за допомогою звернувся президент країни, і "законну владу необхідно стабілізувати". Детальніше про цілі Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна.