Так відправку російських військ і американське фінансування сирійських опозиціонерів охарактеризував головний рупор комуністичної партії КНР газета "Женьмінь жибао". Про це сьогодні пише польське видання Newsweek.
"США і СРСР використовували свої дипломатичні, економічні і військові інструменти, щоб посилювати свій вплив на треті країни і таким чином боротися між собою. Це було типово для часів Холодної війни. Але ми живемо в XXIстолітті і варто це розуміти", - йдеться в статті китайського видання.
На засіданнях Ради безпеки ООН Китай зазвичай на голосуваннях щодо Сирії підтримує позицію Росії і при цьому закликає до невійськового врегулювання конфлікту. Тепер же Росія ввела свої війська на сирійську територію і завдає ударів з повітря не менше, ніж США, заявляючи, що так російські війська борються проти "Ісламської держави". Хоча насправді її бомби падають на сили і сирійської опозиції, яку підтримує Америка.
"Женьмінь Жибао" у своїй статті теж закликає негайно зосередити міжнародні сили для початку мирного діалогу в Сирії.
"Світова спільнота, а особливо великі країни з сильним впливом, повинні повною мірою визнати, що існує критична необхідність у пошуку політичного рішення для сирійського питання", - пише газета компартії КНР.
Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.
Одноособове рішення Росії про початок воєнної кампанії в Сирії без жодних консультацій та узгоджень у міжнародних організаціях свідчить, що сирійці можуть стати не останньою жертвою "інтернаціональної допомоги" Москви "братнім народам", пише в статті для DT.UA Віктор Каспрук.
Автор не виключає, що "кремлівський карлик визначив для себе головною тактику "бікфордового шнура". Коли Москва від підпалювання одного конфлікту переходитиме до наступного, ніби запалюючи від попередньої країни, в яку вона вторглася, факел для свого наступного втручання".
Детальніше про цілях Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна у статті Віктора Каспрука для "Дзеркала Тижня. Україна".