Китай побудує трубопровід для постачання природного газу з Ірану в Пакистан, відповідну угоду буде підписано в ході візиту китайського президента Сі Цзіньпіна в столиці ісламського держави Ісламабад в поточному місяці, повідомили пакистанські чиновники, пише The Wall Street Journal.
Прибуття голови КНР продемонструє, як очікується, зацікавленість Китаю у розвитку інфраструктури свого союзника - Пакистану.
Нафтопровід є тією вигодою, яку принесла угода Тегерана з США, зазначає видання.
Це проект необхідний Пакистану з його дефіцитом палива. Країна вже кілька місяців веде переговори з Китаєм про будівництво трубопроводу, вартість проекту - $ 2 млрд.
Раніше Пакистан не міг почати будівництво через загрозу санкцій з боку Штатів, оскільки йшлося про торговельні відносини з Іраном. Ісламабад намагався обійти санкції, закликаючи китайців почати будівництво трубопроводу, поки не підключаючи до Ірану. Але перспектива ядерної угоди дала можливість нарешті взятися за проект.
Пакистан зараз веде переговори з China Petroleum Pipeline Bureau, дочірньою компанією китайської енергетичного гіганта China National Petroleum Corporation, про будівництво 435 миль (700 кілометрів) трубопроводу із західного пакистанського порту Гвадар Навабшахе до південної провінції Сінд, де він буде підключатися до існуючої мережі трубопроводів Пакистану.
Вартість проекту оцінюється на даному етапі в $ 1,5 - $ 1,8 млрд, або $ 2 млрд у разі будівництва додаткового терміналу для зрідженого природного газу в Гвадаре. За умовами угоди, 85% фінансування буде забезпечено за рахунок китайського кредиту.
Решта 50 миль (80 км) з Гвадара до іранської кордоні буде збудовано в Пакистані. Будівництво трубопроводу, як передбачається, буде здійснено за два роки.
Ісламабад вважає, іранський газ є найдешевшим і найпростішим варіантом енергопостачання Пакистану. Пакистан також почне отримувати скраплений природний газ із Катару, поки країна веде тривалі переговори з приводу трубопроводу, який повинен буде постачати газ з Туркменістану через Афганістан для постачання Ісламабаду та Індії.
Візит китайського президента, який раніше був відкладений вже як мінімум два рази, очікується попередньо 19 квітня.
Повідомлялося, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган націлений на розвиток більш глибоких економічних зв'язків і знаходження нових точок взаємодії з Іраном.
ЄС за підсумками переговорів у Лозанні вирішив скасувати санкції проти Ірану, заявила 2 квітня глава дипломатичної служби ЄС Федеріка Могеріні.
Адміністрація президента США Барака Обами згодна на скасування частини своїх санкцій проти Ірану в рамках угод з обмеження його ядерної програми, проте в разі потреби знову може ввести їх, заявив 2 квітня Барак Обама.