Адміністрація президента США Барака Обами згодна на скасування частини своїх санкцій проти Ірану в рамках угод з обмеження його ядерної програми, проте у разі необхідності знову може ввести їх, заявив 2 квітня Барак Обама.
"Ми готові до поетапного послаблення санкцій", - сказав він, маючи на увазі як американські, так і міжнародні санкції.
Разом з тим, президент США додав, що якщо іранська сторона буде порушувати домовленості, то "санкції можна буде повернути".
Барак Обама заявив, що американські санкції проти Ірану, не пов'язані з ядерною програмою, залишаться в силі.
Міжнародне співтовариство дуже уважно стежити за виконанням Іраном всіх його пунктів, заявив президент США Барак Обама.
"Ця угода буде базуватися не на сліпій довірі, а на безпрецедентно потужній системі моніторингу", - сказав він 2 квітня.
Барак Обама задоволений узгодженими 2 квітня в Лозанні ключовими пунктами угоди: "це хороша угода, яка відповідає цілям, які ми ставимо перед собою".
Він також додав, що сторонам ще належить виконати великий обсяг роботи для укладення остаточної угоди по іранській ядерній програмі.
Також у Білому Домі повідомили, що для зняття міжнародних санкцій з Ірану необхідно провести голосування в Раді безпеки ООН. Чиновники адміністрації президента Обами налаштовані оптимістично щодо голосування в РБ ООН.
"Оскільки основні представники на переговорах з Іраном - це постійні члени РБ ООН, то ми очікуємо, що Радбез схвалить резолюцію, щоб висловити підтримку укладенню будь-якої угоди і надати цьому документу додаткову легітимність на міжнародному рівні", - заявив керівник апарату Білого Дому Дуглас Макдана.
Іран та країни "шістки" домовились про всіх параметрах, необхідних для вирішення спірних моментів щодо ядерної проблеми, повідомив 2 квітня держсекретар США Джон Керрі.
ЄС за підсумками переговорів у Лозанні вирішив скасувати санкції проти Ірану, заявила 2 квітня голова дипломатичної служби ЄС Федеріка Могерини.