Китай висловив намір взяти на себе роль посередника у врегулюванні пакистано-індійського конфлікту, який виник після терористичного акту у спірній провінції Джамму і Кашмір, взаємних авіаударів та артобстрілів; ситуація між двома ядерними державами може скотитися до війни, і Пекін має намір не допустити такого сценарію, повідомляє Global Times.
Видання відзначає, що Китай не збирається займати чиюсь сторону у конфлікті, навіть незважаючи на гарне військово-технічне співробітництво із Пакистаном та прикордонні тертя з Індією у минулому, а планує вплинути на обидві сторони з метою їхнього примирення.
"У Пекіна є інтерес до деескалації цього двостороннього конфлікту, поліпшення ситуації при боротьбі з тероризмом – тому Китай буде виступати у якості посередника, що сприяє зниженню напруженості", – йдеться у публікації.
У конфліктуючих країнах думки з приводу допомоги Китаю розділилися: Пакистан повністю підтримує позицію КНР у той час, як в Індії не всі задоволені ініціативою Пекіна, оскільки вбачають у цьому геополітичну загрозу.
Відносини між Індією та Пакистаном загострилися у кінці лютого.
26 лютого Індія повідомила, що завдала ударів по табору бойовиків у пакистанській частині Кашміру у відповідь на атаку бойовиків, у результаті якої загинули 40 індійських військових. Потім Пакистан заявив, що відповідь на вторгнення у свій повітряний простір пакистанські військові збили два індійських військових літака. В результаті на території Пакистану виявився індійський пілот одного з збитих літаків, якого в цілях деескалації конфлікту 1 березня Пакистан повернув Індії. Після цього напруженість між країнами стала слабшати, зокрема, було відновлено закритий раніше залізничне рух.
Детальніше про конфлікт у Кашмірі читайте у матеріалі Михайла Соколовського "Півстоліття на грані війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".