Китай звинуватив США у «серйозному порушенні» його суверенітету і безпеки

Поділитися
Китай звинуватив США у «серйозному порушенні» його суверенітету і безпеки Корабель ВМС США Gabrielle Giffords (LCS 10) © Військово-морські сили США
КНР не сподобалось, де пройшов американський корабель.

Китай розкритикував США після того, як американський військовий корабель Gabrielle Giffords (LCS 10) проплив водами Південно-Китайського моря. Прохід корабля цими водами підкреслив тривалу військову напруженість між Сполученими Штатами та КНР, пише Bloomberg.

Зокрема, китайські військові заявили, що поява Gabrielle Giffords біля Другої мілини Томаса «серйозно порушила суверенітет і безпеку Китаю». За їхніми словами корабель «підірвав регіональний мир і стабільність». Військові КНР вважають, що таким чином США нібито продемонстрували, що вони «є найбільшою загрозою для миру і стабільності» в регіоні.

Своєю чергою командир Сьомого флоту США Меган Грін заявив, що американське судно «проводило звичайні операції в міжнародних водах». За її словами, все відбулася відповідно до міжнародного права. 

«Ми не завадимо подальшій роботі разом з нашими союзниками та партнерами на підтримку нашого спільного бачення вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону», – додала вона.

У Bloomberg зазначили, що хоч остання зустріч президента США Джо Байдена і лідера Китаю Сі Цзіньпіна допомогла стабілізувати загальні стосунки, дві країни все одно залишаються в розбіжностях щодо американської військової діяльності. Китай розірвав на найвищому рівні зв’язки зі США після того, як ексспікерка Палати представників Ненсі Пелосі відвідала Тайвань у серпні 2022 року. Тоді армія Китаю відповіла на цей візит безпрецедентними військовими навчаннями.

У той час як офіційні особи США заявили, що під час зустрічі Сі та Байдена Китай погодився на дискусії на політичному рівні з міністром оборони Ллойдом Остіном, Пекін ще не назвав заміну усунутого міністра оборони Лі Шанфу. У виданні підкреслили, що постійна відсутність зв’язку підвищує ризик того, що аварія в Південно-Китайському морі може перерости в конфлікт.

Раніше повідомлялося, що уряд лідера Китаю Сі Цзіньпіна вже рік намагається відновити довіру іноземних інвесторів до Пекіна. Після зустрічі Сі з президентом США Джо Байденом, яка сприяла стабілізації відносин між країнами, Китай поступово переходить від слів до реальних кроків

США та Китай занадто великі й важливі для всього світу, тому конфлікт між ними не може бути справою лише Вашингтона та Пекіна. За самітом Байдена та Сі уважно стежили в усьому світі. Які висновки можна зробити після нього? Яким є його значення для України? Про це пише Віктор Константинов у статті «Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі