Двопартійна група з 11 законодавців Палати представників Конгресу США в четвер, 30 листопада, звернулася до адміністрації президента Джо Байдена з проханням провести розслідування і потенційно запровадити санкції проти китайського виробника безпілотників Autel Robotics, посилаючись на питання національної безпеки. Про це повідомляє Reuters.
У листі, підписаному головою комітету Палати представників з питань Китаю республіканцем Майком Галлахером і головним демократом групи Раджею Крішнамурті, міститься прохання до міністерств торгівлі, оборони і фінансів США провести розслідування щодо компанії Autel Robotics,.
У листі йдеться, що Autel Robotics відкрито пов'язана з Народно-визвольною армією Китаю і становить пряму загрозу національній безпеці США, оскільки правоохоронні органи та органи влади штатів і місцевого самоврядування купують та використовують безпілотники Autel, що потенційно може призвести до витоку конфіденційних даних.
Пентагон заявив, що відповість на лист законодавців.
"Дрони Autel, вироблені в комуністичному Китаї, становлять неприйнятний ризик для національної безпеки, і їм не можна дозволяти працювати в Америці", - сказала ще один підписант листа, представниця республіканців Еліза Стефанік.
У 2020 році Міністерство торгівлі США запровадило експортні обмеження проти китайського виробника дронів DJI, звинувативши його у співучасті в утисках уйгурської меншини в Китаї та допомозі військовим.
Законодавці поцікавилися, чи можна застосувати аналогічні обмеження до компанії Autel, посилаючись на занепокоєння, що її технології використовуються в Сіньцзяні. Також вони заявили, що компанія, ймовірно потенційно підтримує вторгнення Росії в Україну
Раніше цього місяця Галлахер і Крішнамурті представили законопроект, який має на меті заборонити уряду США купувати будь-які китайські безпілотники.
У 2019 році Конгрес заборонив Пентагону купувати або використовувати безпілотники і компоненти, вироблені в Китаї. Уряд США вжив також інших заходів для обмеження закупівель китайських дронів.
У січні 2020 року Міністерство внутрішніх справ США заявило, що виводить з експлуатації близько 800 безпілотників китайського виробництва після того, як відомство припинило додаткові закупівлі таких дронів. Понад 50% БПЛА, що продаються в США, виробляються компанією DJI, і це найпопулярніші дрони, що використовуються органами громадської безпеки, заявили республіканські законодавці на початку цього року.
Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати посилили контроль над експортом передових напівпровідників до Китаю — черговий крок, спрямований на перешкоджання зусиллям Пекіна з розвитку технологій у межах військової модернізації.
Китай різко відреагував на такі обмеження США, звинувативши Вашингтон у зловживанні експортними правилами під виглядом захисту національної безпеки. У серпні Пекін запровадив експортні обмеження на галій та германій. Ці два метали мають вирішальне значення для виробництва мікросхем.