Китай засудив візит Пелосі до Тайваню, бо вона назвала острів «одним із найвільніших суспільств у світі» – Reuters

Поділитися
Китай засудив візит Пелосі до Тайваню, бо вона назвала острів «одним із найвільніших суспільств у світі» – Reuters © Nancy Pelosi/Twitter
Візит Ненсі Пелосі відбувся на тлі різкого погіршення китайсько-американських відносин.

Китай засудив візит представників США до Тайваню на найвищому рівні за останні 25 років, оскільки спікерка Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі у своїй промові до парламенту Тайбея назвала острів «одним із найвільніших суспільств у світі», пише Reuters. Пелосі заявила, що цей її візит до Тайбея демонструє непохитну відданість Сполучених Штатів демократії Тайваню.

У своєму зверненні до парламенту спікерка нижньої палати Конгресу США похвалила президентку Цай Інвень, яку Китай звинувачує в наполяганні отримати для острова формальну незалежність.

«Ми дякуємо вам за ваше лідерство. Ми хочемо, щоб світ це визнав», – сказала Пелосі та закликала до розширення міжпарламентської співпраці.

Вона також додала, що нове законодавство США «пропонує більше можливостей для економічного співробітництва США і Тайваню». Загалом законодавство, про яке сказала Пелосі спрямоване на зміцнення американської індустрії мікросхем для конкуренції з КНР.

Вже під час зустрічі з президенткою Цай Інвень спікерка Палати представників заявила, що зараз, як ніколи, солідарність США з Тайванем має вирішальне значення. Вона додала, що рішучість Сполучених Штатів щодо збереження демократії Тайваню та решти світу залишається непохитною.

Пелосі додала, що Штати хочуть, аби Тайвань мав свободу та безпеку і не відступлять від цього. Крім того, вона заявила, що США поважають політику «Єдиного Китаю», але й підтримують статус-кво Тайваню.

Своєю чергою Цай Інвень зазначила, що Тайвань прагне зберегти статус-кво через Тайванську протоку. Тому, за її словами, військові навчання Китаю, розпочаті у відповідь на візит Пелосі, є непотрібною реакцією.

Останній візит спікера Палати представників Конгресу США відбувся 1997 року, тоді острів відвідав Ньют Гінгріч. Однак візит Пелосі відбувся на тлі різкого погіршення китайсько-американських відносин, а Китай став набагато потужнішою економічною, військовою та геополітичною силою за останню чверть століття.

Раніше Пелосі вже заявляла, що її візит до Тайбею є свідченням підтримки тайванської демократії з боку Сполучених Штатів.

Лідер Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін розкритикував візит представниці американського Конгресу на Тайвань. Політик вважає, що такі дії є черговою провокацією США. Своєю чергою МЗС Китаю викликало посла США в Пекіні Ніколаса Бернса на знак протесту проти приїзду Ненсі Пелосі.

На тлі візиту спікерки народно-визвольна армія Китаю оголосила про те, що проведе нові військові навчання у шести регіонах навколо острова Тайвань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі