Рівень викидів парникових газів у Китаї наразі перевищує кількість викидів усіх розвинених країн світу разом, пише Bloomberg.
У Китаї рівень викидів вуглекислого газу, метану і закису азоту зріс до 14,09 мільярда тонн. Це майже на 30 мільйонів тонн більше, ніж у країн-членів членів Організації економічного співробітництва і розвитку.
Загалом, глобальна частка Китаю становить близько 27% шкідливих викидів, на США припадає 11%.
Тим часом Індія випередила держави ЄС, адже на країну припадає близько 6,6% глобальних шкідливих викидів.
При цьому, Китай також має найбільшу кількість населення в світі, тому викиди на душу населення в країні все ще залишаються меншими, ніж в Америці, кажуть вчені.
Зазвичай саме країни-члени ОЕСР вважалися «головними каталізаторами» глобального потепління, адже на їх частку шкідливих викидів у атмосферу припадало в чотири рази більше парникових газів, ніж на частку Китаю з 1750 року.
Дослідники кажуть, що глобальне потепління є наслідком зростання кількості шкідливих викидів.
У 2021 році світ готується зафіксувати друге за величиною збільшення викидів вуглецю за всю історію. Такий «стрибок» може бути зумовлений відновленням використання вугілля в Азії, згідно з останнім прогнозом Міжнародного енергетичного агентства.
Глобальні викиди СО2, пов'язані з енергетикою, можуть зрости на 1,5 мільярда тонн до 33 мільярдів тонн цього року, що є найбільшим річним зростанням з 2010 року, заявило МЕА. Це нівелює ефект від зниження викидів на 80 відсотків, яке спостерігалося в 2020 році, коли пандемія коронавірусу та карантинні обмеження дещо мінімізували активність промисловості.