Китай підтримав вимоги Путіна щодо гарантій безпеки від Заходу

Поділитися
Китай підтримав вимоги Путіна щодо гарантій безпеки від Заходу © Офіційний сайт Кремля
Путін назвав Сі своїм "дорогим другом" і сказав, що відносини між двома країнами досягли "безпрецедентно високого рівня".

Голова КНР Сі Цзіньпін і президент Росії Владімір Путін провели в середу свій другий за рік відеодзвінок, на тлі міжнародного занепокоєння, що зростає, з приводу напруженості на кордоні Росії та України.

Путін заручився підтримкою Сі у його прагненні домогтися від Заходу обов'язкових гарантій безпеки для Росії, сказав представник Кремля, повідомляє CNBC.

Росія хоче, щоб США та НАТО гарантували, що військовий альянс не розширюватиметься далі на схід чи розміщуватиме системи озброєнь в Україні та інших країнах на кордоні Росії.

Путін також назвав Сі та своїм "дорогим другом" і сказав, що відносини між двома країнами досягли "безпрецедентно високого рівня", згідно з повідомленням російського державного інформаційного агентства ТАСС про вступне слово.

"Ми бачимо дуже, дуже агресивну риторику з боку НАТО та США, і це вимагає обговорення між нами та китайцями", - сказав речник Кремля Дмітрій Пєсков, передає Reuters.

Члени НАТО у червні пообіцяли протистояти загрозам Китаю на додаток до Росії.

На віртуальній зустрічі з президентом США Джо Байденом минулого тижня Путін сказав, що Вашингтон не повинен дозволити Україні вступити до НАТО в обмін на гарантії того, що російські війська не вчинять нападу.

Байден сказав, що Вашингтон не прийме такої вимоги.

Напад на одного члена НАТО розглядається як напад на всі країни-члени. Україна хотіла приєднатися до альянсу з 2002 року, але Росія заперечувала, що такий крок став би прямою загрозою її кордонам.

Позиція Пекіна щодо України менш зрозуміла. Сі говорив телефоном із президентом України Володимиром Зеленським у липні.

У неділю лідери країн "Великої сімки" виступили із заявою, яка засуджує "нарощування Росією військової могутності та агресивну риторику щодо України". До блоку найбільших економік входять США, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та Велика Британія.

Китай не входить до "Великої сімки". Ця країна має протяжний кордон із Росією, і більшість їх двосторонніх відносин зосереджена на торгівлі, особливо у сфері енергетики. Цього року Китай закупив значну кількість вугілля та іншого палива у свого північного сусіда.

Сі сказав у середу, що він з нетерпінням чекає на зустріч з Путіним на Олімпійських іграх у Пекіні і розпочав новий розділ у відносинах Китаю та Росії після ковіду, повідомляють китайські державні ЗМІ.

Ігри повинні розпочатися на початку лютого, і Байден оголосив про дипломатичний бойкот, хоча спортсмени все ще можуть взяти в них участь.

Детальніше про шантаж Кремля, пріоритети Вашингтона та інтереси Пекіна у протистоянні Москви з колективним Заходом читайте у статті Сергія Корсунського "Імперія Путіна готується завдати удару у відповідь: чого очікувати Україні".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі