Нікос Анастасіадіс нарікає, що він перебуває під сильним тиском з боку інших країн ЄС через переговори про членство Туреччини в ЄС.
Туреччина, як підкреслюється в статті FT, підняла питання про переговори про її членство в ЄС як аргумент на шляху досягнення плану німецького канцлера Ангели Меркель, в якому Анкара повинна буде прийняти тисячі мігрантів з грецьких островів. "Але без кіпрської згоди угода при особистому посередництві Меркель з прем'єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу може зірватися на саміті наступного тижня", - підкреслює автор.
"Я ніколи не погоджуся на цей примус, і ніколи не дам свою згоду", - сказав Нові.
Як і більшість делегацій ЄС кіпрські дипломати заявили, що вони були приголомшені угодою Меркель і Давутоглу. Про цю угоду кількома днями раніше написало видання The Times. У статті йдеться, що Меркель розлютила своїх союзників і може зірвати міграційну угоду з Туреччиною через нові вимоги. Німеччина, зокрема, сильно натиснула в питанні про те, що "за кожного сирійця, прийнятого Туреччиною з грецьких островів, інший сирієць, з Туреччини, повинен переміщатися в одну з країн ЄС". Автор статті нагадав, що, згідно з правилами ЄС, Туреччини не може бути надана свобода пересування в Шенгенській зоні (що мається на увазі при укладенні міграційної угоди), поки вона не визнає уряд Кіпру. "Ця проблема є червоною лінією для Кіпру та Франції", - підкреслює видання.
З 1974 року Кіпр розділений після збройного вторгнення Туреччини. Окупованими виявилися 38 % території острова, на якій в 1983 році була проголошена Турецька республіка північного Кіпру. Її визнала лише Туреччина. Угода про асоціацію між ЄС і Туреччиною було підписано в 1963 році, а заявку на членство в ЄС Анкара подала в 1987 році. Переговори про вступ почалися тільки в 2005 році. Головною перешкодою залишається позиція Туреччини щодо кіпрському питання.
Як повідомлялося раніше, ЄС планує закрити "балканський маршрут" для мігрантів. Згідно з проектом документа, європейські лідери візьмуть на себе зобов'язання "покласти край незаконним потоків мігрантів западнобалканскому маршруту; цей маршрут тепер закритий". Євросоюз також зобов'язується допомогти Греції у важкій ситуації, що склалася в країні з-за напливу шукачів притулку.
Як йдеться в статті у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря. Глава Frontex Фабріс Лежери повідомив: у січні зовнішні кордони ЄС нелегально перетнули 140 тис. чол., в 6 (!) разів більше, ніж у січні 2015 р.