Хвиля тепла призвела до безпрецедентного танення швейцарських льодовиків

Поділитися
Хвиля тепла призвела до безпрецедентного танення швейцарських льодовиків © Вікіпедія
2022 став катастрофічним для швейцарських льодовиків.

Льодовики Швейцарії тануть як ніколи раніше, показало академічне дослідження, опубліковане у середу. У катастрофічному 2022 році їхній обсяг скоротився на 6% на тлі літньої хвилі спеки, що охопила всю Європу, повідомляє AP NEWS.

За інформацією Швейцарської академії наук, скорочення обсягу льоду в льодовиках Швейцарії, яка має найбільший обсяг льодовиків серед усіх країн Європи, перевищило попередній рекорд відступу, який був майже поколінням назад.

"2022 рік став катастрофічним для швейцарських льодовиків: усі рекорди танення льоду були побиті через велику кількість снігу взимку та тривалу спеку влітку", - йдеться у заяві академії.

У доповіді докладно описується збитки, завдані швейцарським Альпам. Зокрема, понад шість метрів льоду розтануло цього року на вершині Конкордіяплац у Великому льодовику Алетш на півдні країни, неподалік італійського кордону.

Невеликі льодовики, такі як Піцоль на сході біля Ліхтенштейну, Вадрет-дал-Корватш біля Санкт-Моріца на південному сході та Шварцбахфірн у центральній Швейцарії, "практично зникли", повідомляють дослідники.

Сніговий покрив у Швейцарських Альпах цього року був дуже малий, особливо на південному сході, що означає, що льодовики мали менше природного захисту від спеки. Крім того, пил із Сахари, що покрив навесні багато районів Європи, забруднив сніг, внаслідок чого він почав поглинати більше сонячного тепла.

Потім Європою прокотився сплеск літньої спеки, що посилило танення.


Швейцарія не самотня: Баварська академія наук у Німеччині заявила, що льодовиковий щит на Південному Шнеефернері в Альпах цього літа розтанув настільки, що його вже не можна вважати льодовиком — у Німеччині залишилося лише чотири льодовики.

Ці висновки були зроблені на додаток до іншого дослідження, опублікованого минулого місяця, яке показало, що 1400 льодовиків Швейцарії втратили більше половини свого загального обсягу з початку 1930-х років.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі