Останні сім років були найспекотнішими в історії спостережень

Поділитися
Останні сім років були найспекотнішими в історії спостережень 2021 рік увійшов до п'ятірки найспекотніших в історії спостережень
2021 року було зареєстровано кілька температурних рекордів.

Дані європейської системи супутників Copernicus показали, що останні сім років були найспекотнішими в історії спостережень. Минулий, 2021-й, рік став п'ятим у списку найспекотніших років, у деяких регіонах було зареєстровано температурні рекорди, повідомляє ВВС.

Концентрація парникових газів в атмосфері Землі продовжує зростати. Незважаючи на те, що уряди країн світу взяли на себе зобов'язання стримати підвищення середньої температури в межах 1,5 градуса за Цельсієм, вчені попереджають, що часу залишилося мало.

Минулого року Європа пережила спекотне літо, а температурні рекорди в США та Канаді були побиті на кілька градусів. Сильні лісові пожежі у липні та серпні знищили цілі міста та призвели до людських жертв.

Дані Copernicus показали, що 2021 був п'ятим найспекотнішим за всю історію спостережень, трохи теплішим, ніж 2015 і 2018 роки. У сукупності останні сім років були найспекотнішими за історію спостережень. Середня температура 2021 року була на 1,1-1,2 градуси вищою за доіндустріальний рівень.

Як зазначає ВВС, значення останніх даних легко недооцінити, адже п'яте місце не можна назвати призовим. Разом з тим, тенденція останніх років є «тривожним барабанним дробом». Щорічні вимірювання середньої температури відображають зміни, якими проходить світ. Вони можуть бути крихітними, всього в соті частки градуса, але напрямок руху вже визначено.

Ці зміни визначають життя людей у світі. Зміни клімату призводять до руйнівних пожеж та повеней, які завдають шкоди. На тлі цього дані про те, що останні сім років – найспекотніші в історії спостережень, виглядають лякаючими.

Вчені відзначають, що 2021 рік розпочинався з низьких температур порівняно з іншими роками, але вже до червня середня температура входила до четвірки найвищих в історії спостережень. Температура вище за середню була зареєстрована в США, Канаді, Гренландії, північній та центральній Африці, а також на Близькому Сході.

Європа ж пережила найспекотніше літо в історії спостережень. Хвиля тепла огорнула Середземноморське узбережжя в липні та серпні, особливо торкнувшись Греції, Іспанії та Італії. На Сицилії зареєстрували рекордну температуру 48,8 градуса Цельсія.

За високими температурами у східному та центральному Середземномор'ї пішли інтенсивні лісові пожежі, особливо у Туреччині, а також у Греції, Італії, Тунісі та Алжирі. У Європі також спостерігалася екстремально волога погода, повені спустошили деякі райони Німеччини, Бельгії та Нідерландів.

Концентрація двох парникових газів у атмосфері Землі зіграла ключову роль у підвищенні температури. Так, вміст діоксиду вуглецю збільшився до 414,3 частин на мільйон, а концентрація метану – до 1,876 частин на мільйон. Це вище, ніж 2020 року.

За словами дослідників, немає жодних ознак того, що концентрація цих газів у атмосфері знижується.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Нагадаємо, у 2021 році у Києві зафіксували 25 температурних рекордів. Найбільше рекордів було у січні та червні – відповідно 9 та 10.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі