Спекотний клімат може зробити погодні явища непередбачуваними

Поділитися
Спекотний клімат може зробити погодні явища непередбачуваними Зміни клімату зроблять погоду менш передбачуваною © pixabay/dmncwndrlch
Вікно достовірності прогнозів скоротиться приблизно на день.

Вчені зі Стенфордського університету заявили, що підвищення температури може зробити погоду в середніх широтах менш передбачуваною. За їхніми словами, межа достовірності прогнозування опадів, вітру та температури скоротиться приблизно на добу, навіть якщо атмосфера прогріється лише на один градус Цельсія, повідомляє Phys.org.

Зміни погодних умов та збільшення кількості екстремальних погодних явищ – добре задокументовані наслідки глобальних змін клімату. Відхилення від норм можуть призвести до посухи, штормів, спеки та лісових пожеж, які виходять за рамки того, до чого ми звикли.

Численні моделі, як правило, можуть передбачити щоденну погоду на 3-10 днів надійніше, ніж у минулому десятилітті. Це відбувається завдяки більш швидким комп'ютерам, більш досконалим моделям фізичних та атмосферних процесів та точним вимірам.

Нове дослідження, засноване на спрощеній моделі системи Землі та всеосяжній глобальній кліматичній моделі, показало, що вікно достовірності прогнозів у середніх широтах скорочується на кілька годин з кожним градусом. Це може призвести до скорочення часу на мобілізацію та підготовку до сильних бур у більш теплі зими порівняно з холодними.

Для опадів вікно передбачень знизиться приблизно на добу з підвищенням температури на 3 градуси Цельсія. Для вітру та температури цей ефект менш значущий: вікно прогнозу скорочується на добу з кожними додатковими 5 градусами за Цельсієм.

Попри те що, що у 1880 років середня температура планети зросла на 1,1 градуса Цельсія, не всі регіони планети прогріваються однаково. Наприклад, у деяких частинах США середньорічна температура вже на 2 градуси за Цельсієм вища, ніж у 1970 роках, а сезонні коливання можуть бути ще різкішими.

Вчені додають, що необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чи буде зимова погода більш передбачуваною, ніж літня. Але нова робота чітко показала, що в міру підвищення температури часу на прогнозування та підготовку до погодних умов стає менше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше Світова метеорологічна організація (ВМО) офіційно зареєструвала новий температурний рекорд в Арктиці. У червні минулого року температура у російському місті Верхоянську досягла 38 градусів Цельсія. Ця температура була зареєстрована під час виняткової та тривалої сибірської хвилі тепла.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі