ВМО офіційно визнала новий температурний рекорд в Арктиці: 38 градусів Цельсія

Поділитися
ВМО офіційно визнала новий температурний рекорд в Арктиці: 38 градусів Цельсія Минулого року температура у Вехоянську піднялася до 38 градусів © BBC
Таку температуру було зафіксовано ще минулого року.

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) офіційно зареєструвала новий температурний рекорд в Арктиці. У червні минулого року температура у російському місті Верхоянську досягла 38 градусів Цельсія. Як повідомляється на сайті ВМО, ця температура була зареєстрована під час виняткової та тривалої сибірської хвилі тепла.

Протягом більшої частини літа минулого року температури в арктичній зоні Сибіру перевищували норму на 10 градусів за Цельсієм. Це посилило лісові пожежі, викликало масштабну втрату морського льоду та зіграло свою роль у тому, що 2020 став одним з найтепліших в історії спостережень.

За словами Генерального секретаря ВМО Петтері Тааласа, цей рекорд є черговим показником, що надійшов в Архів ВМО про екстремальні погодні явища і став тривожним сигналом змін клімату. Він додав, що у 2020 році був також зареєстрований температурний рекорд для Антарктики – 18,3 градусів Цельсія.

«В даний час дослідники ВМО працюють над тим, щоб перевірити показання температури на рівні 54,4°C, зареєстровані у 2020 та 2021 роках у найспекотнішому місці у світі – Долині Смерті у Каліфорнії, та підтвердити новий температурний рекорд для Європи – 48,8°C, зареєстрований на італійському острові Сицилія цього літа. Архів даних ВМО про екстремальні метеорологічні та кліматичні явища ще ніколи не проводив так багато одночасних досліджень», — заявив Таалас.

Арктика – один із регіонів світу, який найсильніше реагує на зміни клімату, він нагрівається вдвічі швидше, ніж світ у середньому. Верхоянськ знаходиться приблизно за 115 кілометрів на північ від полярного кола, і на його метеорологічній станції спостереження за температурою ведуться з 1885 року. Він розташований у північній частині Республіки Саха (Якутія), знаходиться в регіоні Східного Сибіру, для якого характерний яскраво виражений сухий континентальний клімат (дуже холодна зима та спекотне літо).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Університетського коледжу Лондона заявили, що товщина льоду прибережних районів Арктики скорочується набагато швидше, ніж вважалося. Дослідники провели нове моделювання, яке показало, що ця швидкість насправді на 70-100% вища за передбачуване.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі