У суботу температура за Північним полярним колом, ймовірно, досягла рекорду за всю історію спостережень. Як повідомляє ВВС, стовпчики термометрів в арктичному місті Верхоянськ в Сибіру піднялися до 38 градусів Цельсія.
Новий рекорд ще повинні перевірити вчені, але температура повітря в Верхоянську вже перевищила середній максимум червня на 18 градусів Цельсія, зазвичай повітря тут прогрівається до 20 градусів. У січні ж температура в середньому опускається до -42 градусів Цельсія.
Верхоянськ вважають одним з найхолодніших місць на планеті і називають Полюсом холоду Північної півкулі. В 1892 році тут зареєстрували температуру -67,7 градуси Цельсія.
Незвичайно тепла погода в Арктиці турбує вчених уже протягом чотирьох місяців. За даними Служби контролю змін клімату Коперник, перевищення звичайної середньої температури в регіоні становило 10 градусів протягом трьох місяців навесні.
"З року в рік температурні рекорди перевищуються по всьому світу, але Арктика прогрівається швидше, ніж будь-яке інше місце на Землі. Тому не дивно, що в цьому регіоні встановлено новий рекорд. Ми побачимо ще більше таких речей в найближчому майбутньому", - заявив учений-атмосферолог Дан Мітчелл з Брістольського університету.
Потепління в Арктиці призводить до танення вічної мерзлоти. Це турбує вчених, оскільки в результаті цього процесу виділяються вуглекислий газ і метан, які раніше перебували під землею. Ці гази можуть призвести до подальшого потепління та подальшого танення вічної мерзлоти.
Крім того, підвищення температури призводить до танення льоду в Арктиці, що, в свою чергу, призводить до підвищення рівня Світового океану. Втрата льоду призводить до того, що земля і океан поглинає більше тепла, що призводить до ще більшого потепління.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Метеорологи вважають, що у 2020 року є всі шанси на те, щоб стати найспекотнішим роком в історії спостережень. Згідно з підрахунками Національного управління океанографічних і атмосферних досліджень США, 2020 рік з імовірністю 75% буде найспекотнішим в історії спостережень. Шанси на те, що він увійде в першу п'ятірку найспекотніших років складають 99,9%.