Рослини адаптуються до похолодання в сім разів краще, ніж до потепління

Поділитися
Рослини адаптуються до похолодання в сім разів краще, ніж до потепління Дерева краще пристосовані до похолодання, ніж до потепління © Phys.org
Найбільша небезпека загрожує рослинності помірних широт.

Вчені з Абердинського університету заявили про те, що рослинний покрив Землі може бути адаптований до можливого похолодання приблизно в сім разів краще, ніж до швидкого потепління, яке загрожує біосфері зараз. Як повідомляє N+1, найбільша небезпека загрожує рослинності з помірних широт.

У ході дослідження вчені проаналізували роботи, присвячені термотолератности рослин. Вони зібрали дані з 70 монографій і наукових статей, в яких містилася інформація про температурні відгуки 1028 рослинних видів 249 локаціях на різних широтах земної кулі. Велика частина даних ставилася до північного півкулі; мохи, лишайники і папороті південного півкулі охопити не вийшло - дослідження їх температурних діапазонів практично відсутні.

Виявилося, що рослинність з усіх вивчених широт набагато краще пристосована до можливого похолодання, ніж до потепління. Особливо це стосується рослинності з помірних широт.

Крім того, дослідники встановили, що середній коефіцієнт жаростійкості для рослин дорівнює 11, а ось холодостійкості – 76. Це означає, що до холодів рослини адаптовані майже в сім разів краще, ніж до спеки.

Вчені вважають, що за останні сотні тисяч років у рослин було більше можливостей пристосуватися до похолодання, ніж до різкого і швидкого потепління. Разом з тим, вони закликають обережно ставитися до результатів дослідження, оскільки воно охопило менш 0,31% від приблизно 330200 відомих видів рослин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: У Раду внесли альтернативний законопроект про ринок землі

Раніше вчені заявили про те, що тропічні циклони стали сильнішими з 1970-х років, як і передбачали моделі. Про це свідчать дані з супутників на геостаціонарній орбіті

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі