"Вони зробили заявку (вступ) у 1987 році. При нинішньому темпі прогресу вони, ймовірно, зможуть увійти в ЄС приблизно в 3000 році", - сказав прем'єр-міністр в інтерв'ю телеканалу Ай-ті-ві.
На початку березня Євросоюз і Туреччина уклали попередні домовленості про прискорення переговорів щодо вступу країни в ЄС і ослаблення візового режиму. Туреччина повинна виконати 72 вимоги, висунуті ЄС.
Європейська комісія раніше заявила, що більшість вимог виконано, проте Європейський парламент відмовляється голосувати з цього питання до того моменту, поки Анкара не виконає їх усі.
За словами Кэмрона, прихильники виходу Британії з Євросоюзу використовують можливість вступу до нього Туреччини для того, щоб залякати виборців напередодні призначеного на червень референдуму.
"Вони кажуть, що слід проголосувати за вихід з Європи, так як ми не можемо блокувати вступ Туреччини в ЄС. Це неправда. У Великобританії, як і в кожної іншої держави ЄС, є право накласти вето на вступ будь-якої країни", - сказав прем'єр-міністр.
Туреччина вперше подала заявку на членство в ЄС у 1987 році, коли ще існував попередник Євросоюзу - Європейське економічне співтовариство.
Як пише Олексій Коваль у статті "ЄС-Туреччина: ніхто не хотів поступатися" на сторінках свіжого номера тижневика "Дзеркало тижня. Україна", Туреччина і Європейський Союз наблизилися до того, щоб зірвати домовленості щодо біженців і провалити переговори щодо безвізового режиму для турецьких громадян. Анкара не має наміру виконувати вимоги Брюсселя і змінювати антитерористичне законодавство. "Ми підемо своїм шляхом, ви - своїм", - заявив турецький президент Реджеп Ердоган, звертаючись до європейських політиків.