Єврокомісія згодна ввести безвізовий режим з Туреччиною – ЗМІ

Поділитися
Єврокомісія згодна ввести безвізовий режим з Туреччиною – ЗМІ ЄС може скасувати візи для громадян Туреччини © © European Council
Євросоюз прив'язав заплановане скасування віз для Туреччини до виконання країною зобов'язань по прийому біженців з Європи.

Європейська комісія згодна надати громадянам Туреччини право в'їжджати в Шенгенську зону без віз, повідомляє Бі-бі-сі.

"Джерела в Єврокомісії кажуть, що вона (ЄК) схвалить пропозицію про введення безвізового режиму з Туреччиною, але при цьому Анкарі буде сказано, що умови змінені не будуть", - вказується в повідомленні.

Рішення про введення безвізового режиму з Туреччиною є частиною домовленості між Брюсселем і Анкарою, в рамках якого Туреччина погодилася приймати мігрантів, повернутих з Греції, куди вони прибули нелегально з турецької території.

Проте Туреччина ще має виконати певні умови. Найімовірніше йдеться про незалежність судів, гарантії забезпечення свободи слова та дотримання прав національних меншин.

В угоді, укладеній між ЄС і Туреччиною, йдеться, що Анкара має до 4 травня виконати 72 умови для того, щоб візи були скасовані до кінця червня. За словами дипломатів, Туреччина виконала лише половину з цих умов.

18 березня ЄС та Туреччина прийшли до угоди по біженцям. З 20 березня, всіх нелегальних мігрантів, які прибудуть в Грецію, почнуть висилати назад через Егейське море на турецьку територію. Як відомо, відповідно до міграційної угоди - в обмін на допомогу у врегулюванні кризи біженців ЄСпообіцяв Анкарі спростити візовий режим, а також дати новий старт переговорам про членство Туреччини в ЄС. Однак згідно з правилами ЄС, Туреччині не може бути надана свобода пересування в Шенгенській зоні, поки вона не визнає уряд Кіпру. Напередодні, президент республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс заявив, що влада країни буде блокувати процес вступу Туреччини в Євросоюз, поки Анкара не визнає Кіпр як суверенна держава.

1 квітня Amnesty International заявила: ЄС, можливо, зробив "фатальну помилку", уклавши з Анкарою міграційну угоду. Експерти Amnesty International зафіксували масові факти примусового повернення Анкарою сирійських біженців в розорені війною райони Сирії, про це йдеться у звіті правозахисної організації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі