Євросоюз вважає, що Росія намагається де-факто інтегрувати Східну Україну

Поділитися
Євросоюз вважає, що Росія намагається де-факто інтегрувати Східну Україну © КМДА
Видачею паспортів і проведенням виборів

Європейський Союз заявляє, що Росія намагається поступово поглинути частини східної України, йдеться в документі, який на цьому тижні блок представив державам-членам, повідомляє Bloomberg.

У документі, який бачив Bloomberg, ЄС заявляє, що такі кроки Кремля, як організація незаконних виборів і видача паспортів місцевим жителям, «спрямовані на фактичну інтеграцію непідконтрольних уряду територій України в Росію». Згідно з повідомленням, зовнішньополітичне відомство ЄС, ЕСВД, підготує звіт з цього питання.

Росія неодноразово заперечувала плани захоплення територій, заявляючи, що вона віддана вже у глухому куті мирній угоді 2015 року, відповідно до якої вони отримають суттєву автономію в складі України.

Більша автономія для Донбасу потенційно може дати йому право вето щодо національних цілей, таких як членство в НАТО і ЄС, проти яких виступає Путін, але які підтримуються більшістю населення України.

У документі ЄС представлені варіанти, які блок може зробити для підвищення стійкості України до російської агресії, в тому числі:

  • Посилення підтримки в боротьбі з «гібридними погрозами, включаючи протидію кіберзагрозам і дезінформації»
  • Допомога українській програмі вакцинації від коронавірусу, «особливо вразливих груп, щоб уникнути подальшого ослаблення країни через тривалі медико-санітарну та соціально-економічну кризи»
  • Підвищення енергетичної безпеки для зниження залежності від Росії
  • Посилення заходів щодо відмови у визнанні російських паспортів, виданих жителям Криму і деяких районів Донбасу
  • Розгляд питання про дозвіл Україні брати участь в деяких проектах ЄС в сфері безпеки

Євросоюз піддався критиці за те, що він не пішов так далеко, як США в санкціях проти Росії. Згідно з документом, подальші санкції будуть залежати від «подальшого серйозного погіршення ситуації щодо суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України».

Україна також домагалася підтримки Брюсселя в своїй заявці на вступ в НАТО.

Згідно окремої нотатки, яку бачив Bloomberg, посли Євросоюзу в комітеті з економічної політики і безпеки під час обговорення цього документа висловили різні думки.

Одна група в цілому підтримала терміни і зміст варіантів. Інша сказала, що в пропозиціях не приділяється достатньої уваги реформам, які Україна повинна здійснити сама, - наприклад, заходам по боротьбі з корупцією, - і що державам-членам слід більше поговорити, перш ніж вивчати можливості співпраці за участю програм безпеки блоку.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський заявив про те, що стратегічним курсом України є членство в Євросоюзі і НАТО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі