Стратегічний курс України — це членство в ЄС та НАТО – Зеленський

Поділитися
Стратегічний курс України — це членство в ЄС та НАТО – Зеленський © Володимир Зеленський / Facebook
Президент також відмітив важливість візиту в Україну держсекретаря США.

Президент Володимир Зеленський заявив про те, що стратегічним курсом України є членство в Євросоюзі й НАТО, передає "Інтерфакс-Україна". Зеленський сподівається отримати в червні "потужний сигнал" від Альянсу.

"Стратегічним курсом держави є набуття повноправного членства в Європейському Союзі... Також ми повинні забезпечити зміцнення особливого партнерства з НАТО та набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору", - заявив Зеленський під час форуму "Україна 30. Безпека країни".

Уже спілкуючись з журналістами, президент зазначив, що сподівається на отримання Україною в червні "потужного сигналу" від країн Північноатлантичного Альянсу. Зеленський також підкреслив важливість візиту в Україну держсекретаря Сполучених Штатів Ентоні Блінкена.

"Перший офіційний візит держсекретаря США був саме в Україні. Я думаю, що це не випадковість. Ми багато про що говорили. І про збільшення військової допомоги, не тільки грошима, а й технікою. Про потужний договір щодо майбутнього флоту України. І також говорили про ймовірний майбутній двосторонній договір між Україною та США", - повідомив президент.

За його словами, вказаний документ буде "дуже важливим" для української армії, а також для нацбезпеки України.

8 травня заступник голови Офісу президента Ігор Жовква заявив про те, що в порядку денному саміту нібито є питання можливого отримання Україною Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі (ПДЧ). Однак, офіційний представник НАТО заявив про те, що Північноатлантичний Альянс сам оголосить формат і порядок саміту, запланованого на 14 червня в Брюсселі.

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що саміт планувався як мінізустріч лідерів країн-членів Альянсу, які мали познайомитися з президентом США Джо Байденом. При цьому спочатку планувалося, що саміт відбудеться без участі країн-партнерів, оскільки він буде сфокусований на обговоренні внутрішніх питань. При цьому співрозмовник ZN.UA зазначив, що у нього немає інформації, що на саміті НАТО заплановано обговорення анонсованої президентом Польщі Анджеєм Дудою "дорожньої карти" для України щодо виконання нею кроків щодо вступу в Альянс.

В останні місяці Офіс президента і МЗС стали активно підіймали питання надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). 1 грудня 2020 року міністр оборони Андрій Таран заявив, що Україна сподівається отримати ПДЧ на саміті Альянсу.

Як раніше писало ZN.UA, на Банковій прагнуть, щоб лідери держав, ґрунтуючись на декларації Бухарестського саміту НАТО, дали доручення міністрам закордонних справ країн-членів організації почати процес з надання Україні ПДЧ. При цьому в Києві розраховують, що це питання буде вирішене або на саміті НАТО в Брюсселі 14 червня, або на саміті, який можливо відбудеться цієї осені.

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі