Російська Федерація пришвидшила видачу своїх паспортів жителям тимчасово анексованого Криму та окупованого Донбасу. Про це заявила Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці в Фейсбук.
Вона провела зустріч з послом Данії Оле Егбергом Міккельсеном, під час якої розповіла, що окупанти в Криму змушують учителів та інших працівників шкіл разом з їх родинами зареєструватися на "тренувальне всеросійське онлайн голосування на виборах до Держдуми Росії". Відбувається це, очевидно, в обов'язковому порядку.
"Освітян зобов’язують підтверджувати факти реєстрації скриншотами. У разі невиконання цієї процедури, окупаційна влада погрожує їм звільненням. Переконана — це здійснюється з метою подальшої реалізації суб’єктності Криму в складі РФ", — заявила Денісова.
Ситуація в окупованих частинах Донецької та Луганської областей така ж.
"Наразі паспорти там отримали майже 600 тисячі українських громадян - це чиновники органів місцевої влади, вчителі, лікарі. Діють за принципом - якщо ти не отримуєш паспорт – ти не працюєш", — пояснила омбудсмен.
❗Провела зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данії в Україні Оле Егбергом Міккельсеном, під час...
Опубликовано Людмилой Денісовой Среда, 12 мая 2021 г.
Закон про спрощений порядок видачі паспортів жителям ОРДЛО діє в Росії з 2019 року. У квітні 2020 року РФ спростила прийом в громадянство для жителів чотирьох країн, включно з Україною.
В окупованих районах Донецької та Луганської областей періодично проводяться кампанії, спрямовані на популяризацію паспортів РФ, отримувати документи змушують працівників бюджетної сфери та бойовиків.
Хто має нести відповідальність за примусову паспортизацію в Криму і Донбасі? Чи буде Україна оскаржувати її в міжнародних судах? У чому різниця між паспортами РФ і "Л-ДНР"? Читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим.